V prvním poločase to před necelou šestitisícovkou fanoušků, což je na hlavní město zoufale málo, byla spíš hra kočky s myší. Sparta nastřelila tyčku, břevno, nedala penaltu a několik dalších šancí, přesto před přestávkou vedla 2:1. „Ta první půle se nám nepovedla. Sparta byla všude dřív, dobře kombinovala. My nebyli aktivní, byli jsme pomalí, nepodrželi jsme míč,“ řekl na adresu teplického nepojízdného autobusu trenér Severočechů Jiří Jarošík.

Sparta Praha – FK Teplice 4:2 (2:1). Branky: 77. a 88. Pulkrab, 30. Ladislav Krejčí II, 39. Hancko – 40. Succar, 79. Mareš z pen. Rozhodčí: Machálek – Kubr, Hurych – Franěk (video). ŽK: Ljevaković (Teplice). Diváci: 5617. Sparta: Nita – Wiesner (83. Vindheim), Panák, Štetina, Hancko – Sáček (71. Pavelka), Ladislav Krejčí II – Pešek, Dočkal (71. Karabec), Haraslín – Minčev (60. Pulkrab). Trenér: Vrba. Teplice: Grigar – Vondrášek, Mareček, Chaloupek, Hyčka – Ljevakovič (57. Jukl) – Kodad, Trubač, Bulmaga (46. Krunert), Rezek (83. Moulis) – Succar (57. Mareš). Trenér: Jarošík.

Po změně stran už outsider hrál s favoritem otevřenou partii a nechybělo mnoho, aby se zrodilo překvapení. Sparta nebyla ve své kůži, tři body získala jen díky své zjevné kvalitě individualit. „Domácí znervózněli, když jsme se dostali do hry. Byli jsme lepší na balonu, měli jsme lepší přechodovou fázi. Škoda, že jsme nevyužili pološance, které jsme tam měli,“ mrzelo Jarošíka.

Před utkáním prý zkoušel sám kopačky, nakonec se ale rozhodl povolat veterána Ljevakoviće, hrajícího asistenta trenéra třetiligového béčka. „My neměli potíže jen v obraně, ale i v záloze. Krunert a Jukl v týdnu netrénovali, tak jsme se rozhodli pro Ljevu. On by pro Teplice udělal vše. Věděl, jaká je situace, pomohl rád. Na pozici stopera jsme měli dlouho jasno o Marečkovi. Dlouho jsme se rozhodovali o druhém stoperovi. Jsme rádi, že Chaloupek nezklamal, podal dobrý výkon.“

Po reprezentační přestávce čekají Teplice doma Pardubice. „To bude boj na život a na smrt. Na to utkání se musíme pořádně připravit a zvládnout ho,“ mobilizuje Jarošík teplickou fotbalovou obec.