"S odvoláním nepočítáme, sice je částka nižší, než jakou jsme požadovali, ale současně je násobkem toho, co za Michala Jeřábka v zimě Jablonec nabízel. Navíc je pro nás velmi důležité, že se potvrdil náš právní výklad, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem," komentuje rozhodnutí ředitel FK Teplice Petr Hynek. 

JAK Z TOHO VEN? Daniel Trubač (vlevo) a Jan Shejbal na čtvrtečním dopoledním tréninku možná dumali nad tím, jak Teplice vyvést ze špatného postavení v tabulce.
Jde hlavně o náš klub, říká teplický záložník Trubač

Spor FK Teplice vs. Michal Jeřábek připomíná v malém měřítku ostře sledovanou kauzu Martina Haška, který dal jednostrannou výpověď pražské Spartě. Podle Sboru rozhodců tak porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem.

Spartě musí pětadvacetiletý záložník zaplatit 800 tisíc eur, což je téměř 22 milionů korun. 

„Rozhodčí řízení před Sborem rozhodců FAČR je neveřejné, tudíž Fotbalová asociace České republiky nemůže rozhodnutí tohoto orgánu jakýmkoliv způsobem komentovat. Můžeme pouze konstatovat, že se jedná o rozhodnutí, které není v tuto chvíli pravomocné a účastníci řízení mají nyní prostor pro využití opravného prostředku v podobě odvolání,“ uvedl pro média mluvčí FAČR Michal Jurman poté, po verdiktu ohledně Martina Haška a Sparty.

Stejná slova platí i pro případ Jeřábek. 27letý obránce skončil v Teplicích v únoru letošního roku (nechtěl hrát v béčku).

Zápas 2. kola FK Teplice - SK Slavia Praha
Teplický stoper Jeřábek podal výpověď. Urazil se, má jasno Hejkal