Do Slovanu hlavně ve druhé půli "skláři" bušili jako hluchý do vrat, ale překvapivou porážku neodvrátili. Bilance "žlutomodrých" tak po sedmi odehraných kolech není dobrá - dvě výhry, žádná remíza a pět proher. "Já a můj realizační tým víme, jak z toho ven. Myslím, že svou práci děláme dobře. Jestli se cítím ohrožený? Víte, jak to v českém fotbale chodí. Trenér je první na ráně, neustále se o něčem spekuluje. Ale já jsem pod výsledky podepsaný, ničemu se nevyhýbám. Uvidíme, co na to řekne vedení. Musíme si zhodnotit, jakou cestou dál jít," přesvědčoval kouč Teplic Stanislav Hejkal.

Tepličtí museli obranu Liberce dobývat, což jim dělalo potíže. "Věděli jsme, že bude hrát Slovan zezadu a na brejky. Proto jsme dali do hry všechny kreativní hráče, které máme. Chtěl jsem od nich, aby přečíslovali soupeře, aby dali hře myšlenku, ale nevyšlo to," mrzí Hejkala.

Zklamal ho i zkušený Lukáš Mareček, který byl coby stoper u dvou branek Liberce. "Nebyl to jeho den. My se dlouhodobě potýkáme s tím, že nám chybí stopeři. Lukášovi se to tentokrát nepovedlo. Ani Heidenreich neměl svědomí čisté. Jejich výkonnost nebyla taková, jakou jsem očekával. Chtěl jsem od nich, aby měli odzadu kreativní rozehru, protože jsme čekali, že Liberec bude zalezlý. Bohužel, Lukáš si nevěřil už od začátku. Pomalu rozehrával. Mrzí mě to i za něj, protože jsem byl já hlavním aktérem jeho příchodu.“

Hejkal musel čelit i otázkám, které šly po stopách případného podcenění covidem oslabeného Slovanu. "Byl jsem u hráčů s tímto apelem až otravný. Navíc hráli Matoušek, Pešek, Kačaraba, Jugas, ty nemůžete podcenit. My jsme bohužel neprokázali kvalitu. Chybělo mi víc šancí a preciznost při zachytávání brejků," zhodnotil stratég "sklářů" nedělní zápas, který před reprezentační pauzou skončil pro jeho svěřence další nešťastnou porážkou.