Jak hodnotíte zápas?
Šli jsme do zápasu s vidinou toho, že domácí jsou pod určitým tlakem, my naopak byli povzbuzeni posledními dvěma zápasy. Nezačali jsme až tak špatně, domácí jsme nepouštěli do velkého tlaku. Po neuznaném gólu Plzeň začala zlobit. Každá střela zaváněla gólem, nebo z ní gól padl. Naše střely naopak šly mimo bránu, na ní šla jen jedna. O poločase jsem nabádal hráče, aby se pokusili dát kontaktní gól, ale poté, co jsme nastřelili tyčku, jsme inkasovali počtvrté. Navíc přišla červená karta pro Hoška. To už bylo po zápase, ale čekal jsem, že se mužstvo víc semkne. Je rozdíl prohrát 0:4 a 0:7. Ta sedmička je hodně, už to zavání ostudou. Měli jsme se víc semknout a nedávat Plzni tolik prostoru, hlavně pak v šestnáctce. Hráči soupeře nemůžou dostávat tolik prostoru. V minulých zápasech jsme pracovali mnohem lépe, tohle bylo špatné. Stálo proti nám výborné mužstvo, které dokázalo potrestat naši hru.

Je pro vás horší správou? Ten výsledek, nebo spíš ta týmová rezignace?
Obojí. Měli jsme snahu další góly nedostat, ale my neměli na hřišti typického stopera, obrana byla v dezolátním stavu. Neřekl bych, že by kluci rezignovali, ale chyběla mi tam větší osobní statečnost. Tenhle zápas musí být pro nás odstrašující, ale musíme se koncentrovat na nedělní zápas s Brnem, ten je pro nás velice důležitý.

Zanechá takhle vysoká porážka stopy na týmu?
To ukáže až neděle. Možné je vše. Já věřím, že stopy na týmu nezanechá. Ale uvidíme, kolik budeme mít zdravých hráčů, kolik hráčů bude pozitivních. Věřím a budeme pracovat na tom, aby hráči byli co nejlépe nachystaní na nedělní zápas. K Plzni si samozřejmě něco řekneme, nebudeme se v tom ale dlouho pitvat. Věřím, že se z debaklu oklepeme.

Nenastoupíte nakonec opravdu vy v obraně, když v neděli nebude mít kdo vzadu hrát? S vykartovaným Hoškem pro Brno počítat nemůžete…
Já doopravdy nevím, jak to uděláme. Musíme počkat na to, jak se vyvine zdravotní stav Jana Shejbala. Že by se ale uzdravil někdo jiný, to určitě ne.

Radost hráčů Plzně v úterním duelu proti Teplicím
Sedm! Bezradné Teplice v Plzni schytaly nevídaný debakl