„Tomášovi patří obrovské díky za to, co pro Teplice odvedl. Spolu s Jiřím Sedláčkem je asi nejvýznamnějším brankářem teplické historie a jeho čísla v našem dresu jsou neskutečná,“ skládá Grigarovi poklonu klubový ředitel Rudolf Řepka.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Rakovina z fotbalu? V ohrožení jsou děti. České úřady řeší problém "umělek"

Vytáhlý gólman odchytal 388 soutěžních utkání (34 639 minut), ve kterých vychytal 119 čistých kont. V Teplicích působí šestnáctou sezonu, sedmnáctou již nepřidá.

„Rozhodli jsme se jít cestou omlazení brankářské trojice, spolu s hlavním trenérem jsme to Tomášovi oznámili už před několika týdny, aby věděl, na čem je. I za sportovní úsek bychom mu chtěli moc poděkovat za roky strávené v Teplicích,“ říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Zdroj: Youtube

Tomáš Grigar ale ještě končit nehodlá. „Rád bych ještě pokračoval v kariéře, takže uvidíme, jaké se vyskytnou nabídky, ale každopádně Teplice budou navždy v mém srdci a rád se budu na Stínadla vracet,“ tvrdí.

Brankáři Grigar a Diviš
Grigar: Ne vždy jsem tréninku dal sto procent. S Divišem to bylo na ostří nože

Klub se rozhodl na počest své legendy uspořádat před nedělním domácím utkáním s Hradcem Králové rozlučkový ceremoniál. Během něho dojde ke slavnostnímu přejmenování sektoru 30 na Sektor Tomáše Grigara.

V příští sezóně bude při některém z velkých utkání proti pražským „S“ uveden Tomáš Grigar do síně slávy FK Teplice a slavnostně bude vyřazeno číslo 30.