Tomáš Grigar patří co do počtu odchytaných zápasů k teplickým brankářským legendám, vysoko figuruje i v statistice vychytaných čistých kont. V 35 letech ale na Stínadlech nemá místo v základní sestavě, o dres se přetahuje s Jakubem Divišem.

Po nepodařeném startu „sklářů“ se trenér Daniel Šmejkal rozhodl pro změnu a do branky po čtyřech úvodních zápasech „instaloval“ ve Zlíně Grigara.

Zkušený brankář nezklamal, inkasoval pouze v třetí minutě nastavení, kdy obrana Teplic už pravděpodobně byla myšlenkami v kabině. Proti Slavii, která na sever Čech dorazí v sobotu (19 hodin) bude s největší pravděpodobností stát v brance znovu Grigar.

„Potřebujeme urvat nějaké body, teď se nám to moc nedařilo,“ říká odchovanec vítkovického fotbalu, který po výbuchu v jarním utkání s Brnem byl téměř na odpis.

„To byl zápas blbec. Vše, co letělo na bránu, byl gól. Říkal jsem si, že se z toho střílet nebudu a fotbal kvůli tomu taky nepřestanu hrát. Pořád mě baví, tak ho budu hrát, dokud to půjde. Doby, kdy špatné období odnášela moje tehdejší přítelkyně, jsou pryč, teď už to domů nepřenáším.“

Vytáhlý čaroděj s magnetickými rukavicemi se tak na začátku léta s chutí vrhnul do přípravy na nový soutěžní ročník. „Měl jsem pak dobrou přípravu, ale dva dny před ligou jsem si zlomil prst na noze, tak jsem byl měsíc mimo. Teď mě trenéři dali do brány, tak si to užívám a doufám, že v ní vydržím delší časový úsek než na jaře.“

Jak velezkušený gólman snáší konkurenční boj o post teplické brankářské jedničky? „Trénuji a chytám na tréninku pořád stejně. Buď mi to jde, nebo ne. Ale konkurence je vítaná, s Divišem nás oba posouvá dopředu, nemůžu nic vypustit.“

Na Stínadlech by si všichni v sobotu přáli, aby se opakoval srpen 2014, kdy Tepličtí naposledy Slavii porazili. „Kolik to bylo? 2:1? Abych řekl pravdu, tak si to moc nepamatuji, ale asi jsme hráli dobře, když jsme porazili Slavii. Doufám, že to zopakujeme,“ usmíval se při vzpomínání na čtyři roky starý duel dobře naložený Grigar.

Proti Slavii se můžeme ukázat, vzkazuje Alex Král

Vyřazení z milionářské Ligy mistrů fotbalisty Slavii rozhodilo. Využil toho Jablonec, který v Edenu nečekaně vyhrál 2:0. Teď si na „sešívané“ dělají zálusk Teplice.

Alex Král při utkání s Partizanem Bělehrad

„Nechci říct, že Slavia Jablonec podcenila, ale byla pod tlakem, v tom to má těžké, každý od ní očekává zopakování skvělých výkonů, výhru. I pro nás bude výhoda, že se můžeme ukázat. Věřím, že zápas můžeme zvládnout,“ říká teplický stoper Král, který v minulých dnech zažil zklamání, když sešlo z jeho přestupu do Bordeaux kvůli odvolání trenéra.

Král v mládeži působil ve Slavii pět let. „Pořád jsou pro mě zápasy se Slavií specifické.“ Reprezentant do 21 věří, že „skláři“ v sobotu rozšíří sbírku pěti bodů. „Víme, že to nemáme ideálně rozehrané, ale není to žádná hrůza. Pokud podáme poctivý výkon, můžeme uspět.“