„Za trávník jsme hodně kritizovaní. Je v podobném stavu, jako je trávník v Jablonci, o něco lepší ho mají v Liberci. Musím ale říct, jak rekonstrukce proběhla. Řešili jsme ji dlouho, kvůli odkladům ligy byla oddalována. Žádali jsme LFA, abychom mohli hrát první zápas v Ústí, to nám ale nebylo umožněno. Tráva proto dostala pořádně zabrat, neměla čas se chytit," objasňuje šéf představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Tisková konference FK Teplice. Pavel Šedlbauer.
Fotbalové Teplice zchudly. Šedlbauer přiznává až čtyřicetiprocentní propad

„Po domácím zápase s Bohemians budeme mít na přelomu března a dubna tři týdny na to, abychom trávník dali dopořádku. Vegetační období teď není, ale věříme, že přijde, že růst trávníku nastartuje. V létě pak proběhne další rekonstrukce, tu minulou budeme reklamovat. A věřím, že pak už budeme mít na Stínadlech kulečníkový stůl a fanoušci z hřiště budou mít radost," doplňuje Šedlbauera klubový ředitel Rudolf Řepka.

Vedení FK Teplicd řeší i samotný stadion, který byl naposledy rekonstruovaný před 20 lety. „Je jedním z největších v republice a bohužel, nebo bohudík je ve vlastnictví AGC. U nás jen tři stadiony patří klubům - Spartě, Slavii a nám. Máme plán, co s ním, ale za současných ekonomických podmínek si můžeme dovolit jen kosmetické úpravy," mrzí Šedlbauera.