Kouč, který je aktuálně nejdéle působícím na prvoligových lavičkách, zatím nemá jasno o sestavě, váhá na čtyřech postech.

Jak hodnotíte poslední přípravné utkání?
Vyhráli jsme 3:0, ale některé pasáže byly kostrbaté. Zhodnotíme si to a věřím, že se dobře připravíme na první mistrovské utkání.

Jak podobná byla sestava proti Sokolovu s tou, která vyběhne za týden v Příbrami?
Možná ze šedesáti, možná ze sta procent. Teď vážně. Máme čtyři místa otevřená.

Určili jste už brankářskou jedničku?
Neurčili. Vše proběhne v týdnu.

Jaká byla příprava?
Můžeme s ní být spokojeni. Byla tam drobná zranění, ale nyní jsme všichni zdrávi. Proběhla tak, jak jsme si ji naplánovali.

Poslední rošádou je odchod Rezka do Příbrami a naopak příchod Moulise z Olomouce. Jak tyto přesuny okomentujete?
My jsme ještě sháněli křídelního hráče. Honza Rezek projevil přání vrátit se do Příbrami, vyhověli jsme mu. Jsem rád, že je tu Pavel Moulis. Uvidíme, jestli ještě někdo dorazí, přestupové okno bude ještě dlouho otevřené, stát se může cokoliv.

Vaněček hrál v generálce v základní sestavě. Znamená to, že s ním počítáte?
Jak říkám přestupový termín je ještě dlouhý. Proti Sokolovu hrál v prvním poločase. Uvidíme, jak to bude příští týden.

V přípravě jste neměli ani jeden tým z nejvyšší soutěže. Byla příprava dostatečnou prověrkou?
To se uvidí. Moje zkušenost je taková, že žádné přípravné utkání vám nenahradí mistrák. Zvolili jsme tento model, ale musím říct, že od německého celku Loko Lipsko jsme čekali více. Nemyslím si, že soupeři v přípravě hrají až tak velkou roli.

Nezvolili jste lehčí soupeře třeba i s ohledem na nepovedené jaro? Abyste si zvýšili sebevědomí?
Určitě ano, chtěli jsme po jaru, během kterého jsme vyhráli jen třikrát, opět vítězit. Ale jak říkám, od některých soupeřů jsme čekali větší kvalitu. Nemyslím si ale, že by to vstup do soutěže mělo ovlivnit. Ten bude záležet jen a jen na nás.

V prvním utkání vás čeká Příbram. Jaký to bude soupeř?
Já si myslím, že Příbram i Opava postoupily zaslouženě. Některá jejich utkání jsem viděl a myslím si, že byly nejkvalitnějšími celky druhé ligy. Čeká nás obrovsky těžké utkání, je to komplexně ligový tým, navíc úvodní duely na hřištích nováčků jsou vždy těžké.