"Hráčům, kteří se podíleli na porážce 0:8, bude základní mesíční odměna za měsíc květen snížena na 50%, dále hráči budou odvetný zápas v Mladé Boleslavi hrát bez individuálních prémií, které jinak mají smluvně dané. Dalším krokem je také zkrácení dovolené, kterou nenastoupí po odvetném zápase, ale budou ještě týden trénovat společně na Stínadlech. Kromě toho budou v příštím týdnu odpoledne hráči navštěvovat tréninky našich partnerských mládežnických klubů a také přípravek FK Teplice," přiblížil na oficiálním webu klubu ředitel Petr Hynek. 

Fotbalisté Teplic půjdou na "kobereček", kde budou s vedením klubu hovořit o své budoucnosti. "Se všemi hráči individuálně postupně probíráme jejich budoucnost v FK Teplice. Musí jasně deklarovat, že chtějí pokračovat v Teplicích a podávat zde profesionální výkony, aby se podobná situace již neopakovala! Tyto pohovory jsou nyní v běhu a předpokládáme, že během dvou dnů je absolvuje celý tým. Podle prvních pohovorů si hráči uvědomují, že šlo o obrovskou ostudu, která znevážila jméno klubu, fanoušky i sponzory a partnery FK Teplice a chtějí tuto ostudu odčinit," říká Hynek. 

Ten také potvrdil, že trenér Stanislav Hejkal a jeho kolegové z realizačního týmu mají plnou podporu vedení. "Výsledek zápasu nemá vliv na setrvání současného realizačního týmu, ten padá pouze na vrub hráčů. Realizační tým má naši důvěru a bude pokračovat i v následující sezóně," potvrzuje Hynek.