Egertův příběh není všední, do Anglie se totiž vydal jako student a to, že po něm Burton sáhl, považují fotbaloví odborníci za malý sportovní zázrak.

192 centimetrů vysoký Egert se v českém fotbale zkoušel prosadit v pražské Bohemce, v severočeském Liberci, v jehož dresu nastoupil ke svému jedinému ligovému utkání, na Vyšehradě nebo Žižkově. Štěstí zkoušel také v Trnavě, dokonce byl na soupisce pro Evropskou ligu. V 23 letech se rozhodl skloubit studium v zahraničí s neutuchající touhou prosadit se v profesionálním fotbale. Doma totiž nedostal individuální plán, proto vsadil vše na zahraniční studium. Bingo!

Z nejistého pokusu se stal jackpot, média psala i o anglické pohádce. Egert studoval na univerzitě v Derby sportovní management, který byl zaměřený na management klubů nebo jiných sportovních organizací. Zároveň trénoval se školním týmem v amatérské sedmé lize. Posléze se mu naskytla možnost trénovat s týmem Mickeover Sports, účastníkem Northern Premiere League. Jeho trenér John McGrath vytáhlého Čecha doporučil Burtonu. Souběh událostí Egerta nasměroval ihned po podpisu k druholigovému anglickému debutu!

Po skončení sezony mu smlouva v Burtonu prodloužena nebyla, získal ale angažmá v Oldhamu Athletic, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Kariéru snaživému fotbalistovi přerušila zranění, za posledních dva a půl roku odehrál Tomáš Egert necelých 200 minut.

V Teplicích je na testech společně s francouzským zadákem jménem Ruben Droehnle.