V souboji žlutomodrých s Ostravou (1:1) nejprve rozhodčí Královec posunul v kooperaci se svým asistentem Caletkou faul Jeřábka na Kuzmanoviče do vápna, ačkoli k němu došlo minimálně metr před šestnáctkou, poté uznal branku Řezníčka, která padla poté, co útočník „Sklářů“ využil svého ofsajdového postavení. Tentokrát selhal druhý Královcův asistent Nádvorník.
„Šel jsem do náběhu a rozhodčí to posoudili, jak to posoudili. Nevím, co k tomu říct. Do náběhů musím chodit, snažím se vždy jít za záda stoperů, aby mě neviděli. Je to náš plán s trenérem. Zda jsem při tom v ofsajdu, to nestíhám kontrolovat,“ okomentoval svou trefu samotný Řezníček.

Trenér Severočechů Stanislav Hejkal by se rád k inkriminovanému okamžiku vyjádřil, avšak bezprostředně po tiskové konferenci neměl k dispozici jasný záběr, který by ofsajdové postavení Řezníčka potvrzoval. „Na žádném záběru, který jsme viděli, to nebylo průkazné,“ říkal kouč.

Skláři doma remizovali s Ostravou 1:1
FOTO: Proti Teplicím se opět kopala penalta. Na podzim už šestá

Až poté poskytli své obrázky Ostravští, respektive jejich klubová kamera, která děj na hřišti zabírala více ze široka. Řezníček je na něm v momentě přihrávky před Kuzmanovičem. „Říkal jsem si, jestli to není ofsajd, protože jsme byli se Stronatim na jedné úrovni a najednou byl Kuba pět metrů před námi. Vůbec nevím, kde tam vyplaval, jestli to byl ofsajd, nebo měl fakt dobrý náběh. Ale to musí posoudit jiní, zda to tak bylo,“ nechtěl si hrát ostravský forvard na soudce.

Není bez zajímavosti, že Řezníček dal před uznaným zásahem ještě jeden gól. Pro ofsajd ho ale arbitři neuznali. Televizní záznamy říkají, že i tentokrát se mýlili…