Teplice se zachránily v posledním kole, kdy doma remizovaly s Příbramí 0:0. Souhra dalších výsledků je ponechala v prostřední skupině, která může usilovat o Evropu. "Jsme šťastní, že jsme zachránění, ale rozhodně nejsme spokojení! Šťastní proto, že nebudeme hrát o záchranu, protože psychická deka, která na týmu leží, by na něm ležela dál, mohl by to skončit až baráží. Pravděpodobnost, že bychom do ní zahučeli, není malá. Od série s Mladou Boleslaví očekávám především zlepšený výkon! Věřím, že z kluků spadne ta deka, že se poperou a zabojují o Evropu!" tvrdí Hynek. 

Ředitel FK Teplice rozumí rozzlobeným divákům, kteří své rozladění dávají výrazně najevo pískotem a především na sociálních sítích. "Lidi neošidíte, ti to vidí. Špatní jsme byli nejen v útoku, ale i v obraně, dostali jsme hodně gólů. Týmově to nebylo dobré. Proto chci, aby byl v dvojzápase výkon takový, abychom si pak řekli, že jsme udělali pro postup maximum. Opravdu věřím, že z kluků stres spadne, protože po fotbalové stránce mají na to, aby hráli s kýmkoliv vyrovnanou partii. A proč poslední kola hráli špatně? Nějakou míru hraje to, že se někdo zranil, do toho byly také karetní tresty. Kádr není nejširší. Dlouhodobě mimo hru je Luts, k němu přibyly opory Krob, Ljevaković, Moulis a i další. K poklesu došlo po utkání se Spartou. Odehráli jsme s ní výborný a divácky atraktivní zápas. Jestli to na hráče nějak dolehlo… Řekl bych, že ano, že je to psychicky vyčerpalo. Je možné, že na ně dolehlo i to, že si pak mysleli, že na jiné týmy stačí slabší výkon. Ale tomu moc nevěřím. Spíš se přikláním k té první variantě. A do toho ta zranění, karty…"

Tepličtí budou chtít v létě posílit. Už v zimě po odchodech Krále a Vaněčka měli v úmylu přivést na Stínadla kvalitního útočníka, to se jim však nepovedlo.  "Snažili jsme se tým posílit, i když ta hlavní obměna měla přijít na řadu v létě. Chtěli jsme hlavně posilu do útoku, ale vyvinulo se to tak, že ceny, za které nám byli hráči nabízeni, nebyly v našich možnostech. Nebo jsme úměrně k jejich kvalitám tolik peněz za ně nechtěli dát. A také jsme se nedohodli. Se Spartou jsme jednali o Pulkrabovi a Drchalovi, řešil to sportovní úsek. Sparta nakonec řekla, že ani jednoho neuvolní. Drchal se do sestavy dostal, ale Pulkrab skoro nehrál. Někdo nám vyčítá, že se bojíme investovat. Tak to není. Rozpočet je stabilní, je naplněný. Ale nemáme na to, abychom kupovali hráče za deset milionů. V zimě jsme si to vyhodnotili tak, že jsme koupili Trubače. O něj jsme stáli, v závěru podzimu nehrál špatně, po příchodu trenéra Hejkala dostal nový impuls. Je pravda, že teď se trošku zadrhnul, stejně jako se zadrhnul Žitný. Věřím, že se oba znovu nastartují. U Trubače věříme, že to byla dobrá investice, je to mladý a perspektivní hráče," vysvětluje Petr Hynek. 

Otázku posil řeší především sportovní úsek klubu, který má na starosti Štěpán Vachoušek. "Sleduje hráče v tuzemsku i v zahraničí, na západ i na východ. Například dvakrát jsme byli ve Španělsku sledovat hráče z nižších soutěží. Jsme v kontaktu s manažery, hráče sledujeme pomocí moderních aplikací. A samozřejmě řešíme i české hráče." Budou Teplice nakupovat pouze v případě, že někoho v létě výhodně prodají? Hynek tuto spekulací vyvrací. Vyvrací také to, že by na stole ležela nabídka na nejlepšího střelce týmu Jakuba Horu, o níž psaly některé noviny. "Prodej teď žádný neřešíme. Potřebujeme hlavně někoho přivést, trošku to obměnit, provětrat. Ale nedáváme to do souvislosti s tím, že je to závislé na prodeji některého hráče. A Hora? Na něj žádnou nabídku nemáme, takže je to momentálně bezpředmětné. Jakub navíc prodloužil smlouvu, proto by případná nabídka musela být velmi zajímavá i pro klub," uzavírá teplický ředitel.