„Zápas se Spartou potřebujeme zvládnout. Už si ani nepamatuju, kdy jsme porazili nějaký tým z top trojky. Hrajeme sympaticky, lidi nám zatleskají, ale chybí tomu ten poslední krůček. Minule jsme byli se Spartou blízko vítězství, ale gólman Nita nás v posledních minutách vychytal. Doufám, že to konečně zlomíme,“ burcuje krajní obránce Teplic Tomáš Vondrášek.

Sparta se v poslední sezonách trápí. Je to pro vás pořád ještě ten věhlasný klub?
Pro mě je Sparta suverénně největší klub v Česku. Hrozně se na to těším. Zápasy se Spartou jsou vždycky pěkné. Doufám, že přijdou i mraky lidí a že nás dovedou k nějakému rozumnému výsledku.

A to je pro vás co?
Hrajeme doma, takže budeme chtít bodovat. Víme, že Sparta se zvedá z těch svých problémů. Už je to Sparta, která to dokáže urvat i silou, když se jim zrovna nedaří. Alespoň mám takový pocit. Určitě nás nečeká nic lehkého.

V čem je současná Sparta nejvíc nebezpečná?
Co jsem si všiml, i trenér Sparty Ščasný o tom mluvil, tak se jim nedaří dávat tolik gólů. Na druhou stranu mají dobrou záložní řadu, na to si budeme muset dát velký pozor. V záloze mají obrovské množství kvalitních hráčů, kteří rotují a dokáží zápas rozhodnout, i když se nedaří útočníkům. Bude hrozně těžké pohlídat si jejich záložní řadu.


Nedávno váš spoluhráč Ljevaković oslavil 250. zápas v lize. Vy jich máte 220, takže na konci sezony byste se mohl také dočkat tohoto významného jubilea.
Bylo by to fajn. Jsem rád, že těch zápasů přibývá. Pokud budu zdravý a trenér mě bude dávat do základní sestavy, tak se to nasčítá a třeba tam ta 250 bude. Ale jak už bylo několikrát řečeno, tohle je jenom číslíčko a důležité jsou ty zápasy, které budou přibývat. Doufám, že jich bude co nejvíc a hlavně vítězné.

Letos bude ligových zápasů více. Jak se vám líbí nový model s nadstavbou?
To ukáže až čas. Je to zajímavé jak pro nás, tak i pro fanoušky. Na ten konec se hrozně těším, jak se to bude takticky dohrávat. Bude to jak na vlně, nahoru dolu. Bude to zajímavé až do konce.

S některými týmy se utkáte více jak dvakrát. V tom je to atraktivní, že?
Přesně tak. Do poslední chvíle se nebude vědět, kdo v jaké skupině bude hrát. Všechny týmy budou bojovat do posledního kola, aby byly v co nejlepší skupině. Ale to bude až za dlouho.