To, proč se v Česku i v ostatních zemích dohrávají fotbalové ligy, je více než jasné: peníze. Vedením soutěží i samotným klubům jde o příjmy, sportovní stránka je až na druhé koleji.

A tak je možné, že v Německu drážďanské Dynamo kvůli nakaženým dva týdny netrénuje a pak musí v zběsilém tempu honit dohrávky. Oproti ostatním je v značné nevýhodě, což rezultuje v sestup do třetí ligy.

Absurdní budou i u nás dohrávky skupiny o záchranu, vždyť pro jíž zachráněné celky Olomouce, Teplic a Zlína budou dva závěrečné duely skupiny o záchranu po dovolených de facto přípravnými utkáními. České specifické prostředí nahrává spekulacím, stávající situace je jejich podhoubím. Netransparentní rozhodnutí svazových orgánů navíc renomé soutěže ještě více poškozují.

Její hokejová sestra si může blahořečit, protože po základní části ligu utnula. Samozřejmě, nahrávaly jí okolnosti a načasování. Vsaďte se, že kdyby koronavirus propukl o dva měsíce dříve, určitě by vedení hokejové extraligy trvalo na jejím dohrávání.