„Žlutomodří" měli špatný rozjezd, trenérská výměna po devátém kole jim do Vánoc sice přinesla 10 bodů, po Novém roce se ale brodili v bídě. Trápili je chybující brankáři, propustná obrana, slabě hrající záložní řada a nepříliš produktivní ofenziva. Vyčnívá z ní jen devítigólový Mareš.

„Po mém příchodu jsme udělali dobrý bodový základ. Pak hodně hráčů prodělalo covid, přišli noví, ale nebylo moc prostoru na sehrání. Bylo to limitující. Výsledky nepřicházely, znejistěli jsme a nebyli jsme schopni zvládat i dobře rozehrané zápasy za tři body," hodnotí Kučera své dosavadní působení. Podle něho hrála velkou roli psychika. „Když se hraje o záchranu, tak to tak je. Navíc se nám začala množit zranění, mužstvo pořád nebylo stabilizované, pořád se sestava měnila. Bylo tam plno negativních aspektů," pokračuje teplický kormidelník.

V rozlučkovém duelu Admira Ljevakoviće remizovaly Teplice s Příbramí 2:2.
Ljevaković si přál dostat žlutou kartu. Musel jsem potvrdit, že jsem rekordman!

Věří, že během letní pauzy se mu dá tým dohromady. „Pořád máme hodně zraněných, řada hráčů dohrávala s různými šrámy, kluci dojížděli sezonu na hraně svých možností. Třeba Kuba Mareš nebyl v topu. Věřím, že teď hráči vypnou."

Velký průvan na Stínadlech nečekejte, končí jen vyčpělý forvard Řezníček, do svých mateřských klubů se z hotování vrací Čtvrtečka, Fortelný a Gabriel. O první dva Tepličtí stojí, s Gabrielem již nepočítají.

Radim Kučera potvrdil, že Teplice předložily nabídku brankáři Tomáši Grigarovi. „Proběhlo s ním sezení, probírali se podmínky. Počítáme s ním pro příští sezonu. Chceme brankářskou trojici ustálit, měli by v ní být Grigar, Němeček a Čtvrtečka. Grigy je ikona klubu, má co předávat.."

Posily? V pondělí klub z lázeňského města oznámil příchod stopera Martina Chlumeckého z druholigové Dukly, podle serveru iSport.cz má spadeno na forvarda Ismara Tandira, který před dvěma roky nezaujal v Olomouci, na dalšího útočníka Antonína Svobodu, jenž na jaře pomohl rakouskému Lieferingu k postupu do nejvyšší soutěže, a také na levonohého univerzála Tilla Schumachera z pražských Bohemians. Všichni tři jmenovaní jsou bez smlouvy. „Mužstvo chceme okysličit. Chceme složit dobrý a zdravý tým, abychom se mohli prezentovat jiným fotbalem a abychom byli bodově úspěšnější," předestřel Kučera.