Tak přeci jen nějaká radost na Stínadlech! Při nedělním utkání domácích „sklářů“ se Spartou, které hosté z Letné vyhráli jednoznačně 4:0, měli domácí příznivci tváře zakaboněné, Petr Mádlík z Košťan se ale mohl usmívat, na Stínadlech totiž vyhrál Ford Focus do osobního vlastnictví!

„Já v životě nikdy nic nevyhrál, možná tak v sázkovce nějakou menší částku. Je to moc hezké, ještě teď se mi klepou kolena, moc si to neuvědomuji,“ vykládal pár minut po skončení zápasu se symbolickým klíčem v rukou.

Mádlík na teplickou kopanou chodí přes 40 let, poprvé byl na Teplicích ještě na Drožďárně. „To mi byly nějaké čtyři roky, když mě tam děda jako čtyřletého poprvé přivedl. Od doby, kdy byla otevřená Stínadla, tedy od roku 1973, chodím pravidelně. Chodil jsem i na druhou ligu, dokonce i na třetí, na tribuně nás bylo 150, byl otevřený jen jeden stánek s občerstvením,“ vyznal se teplický fanoušek ze své lásky k žlutomodrému klubu.

Petr Mádlík z Košťan při symbolickém předání klíče.

„Na fotbal zkrátka chodím pořád, mám toho už hodně odsezeno. Nejdu, jen když jsem nemocný,“ dodal.

V neděli měl velký kus štěstí, první vylosovaný ve hře o auto se totiž včas nedostavil pro výhru, pár minut před koncem se tak losovalo podruhé.

„Nevěnoval jsem tomu velkou pozornost, protože, jak už jsem říkal, jsem nikdy nic pořádného nevyhrál. Ale pamatuji si koncové číslo své permanentky, 1017. Když jsem ho viděl na světelné tabuli, tak jsem žasl, žasl a ještě jednou žasnul, až jsem si pak z toho sedl na zadek. Byl jsem hodně překvapený.“

S novým autem, které má polepy v žlutomodrých barvách a na kterém se skví velký znak klubu, prý na fotbal jezdit nebude.

„Rád si na fotbale dám pivo, takže autem na něj nejezdím, spíš tedy s ním pojedu na nějaký výjezd nebo bude řídit někdo jiný. Ale jsem hrdý na to, že je žlutomodré s klubovými polepy. Mám za kamarády bývalé hráče Teplic Tomáše Hunala a Karla Radu, tak se jim pochlubím, snad mi nebudou závidět,“ měl Mádlík rozvernou náladu.

Víte, že…… soutěž o auto probíhá při domácích zápasech FK Teplice už druhou sezonu?
… pokud přijde 8 tisíc diváků a více, losuje se majitel Fordu Ka+, pokud 12 tisíc diváků a více, je ve hře Ford Focus?
… poprvé vyhrál Ford Ka+ na jaře při utkání se Spartou návštěvník, který fandil Spartě?