Podle Klimka je jednou z příčin systém mezi rozhodčími, kteří svými výkony špiní český fotbal. Dubští se o tom přesvědčili naposledy v Kryrech, které potřebovaly tři body pro záchranu soutěže. Klimkův tým vedl díky Kučerově brance po první půli 1:0, pak se ale začaly dít věci..

„Od druhého poločasu utkání probíhalo zcela v režii hlavního rozhodčího Štefana Franka a jeho prvního asistenta Jiřího Javorka. Je až neskutečné, co si oba dovolili odpískat ve prospěch domácího družstva. V první půli jsme jasně ovládali hru, měli jsme několik šancí, jednu z nich jsme proměnili. Co se však dělo ve druhé polovině zápasu, to nemá s fotbalem nic společného. Byla proti nám odpískaná vymyšlená penalta, bezdůvodně byl vyloučený Václav Karrmann, rozdáno bylo několik žlutých karet. Vrcholem bylo, když náš gólman vykopával od branky, domácí stoper balon podběhl a náš Tomáš Doubek šel sám na domácí branku.  K překvapení všech fanoušků – jak domácích, tak i našich, rozhodčí na pokyn prvního asistenta odpískal ofsajd. Vážně uvažujeme o tom, zda má smysl zůstávat v krajské soutěži, kde se dějí tyto věci,"  píše  František Klimek za 1. FC Dubí v otevřeném dopise, který bude doručen mimo jiné i do rukou předsedy Krajského fotbalového svazu, disciplinární komisi a komisi rozhodčích.

„Víme, že se stejně nebude nic dít. Budou potrestáni zase jenom hráči a funkcionáři našeho klubu," pokračuje Klimek. „Rozhodčí mají zastání jak v komisi rozhodčích, tak v disciplinární komisi. V těchto komisích jsou totiž předsedové také rozhodčí, což je postavené na hlavu," pojmenoval šéf 1. FC Dubí jeden z palčivých problémů českého fotbalu.

„Bylo by dobré, aby se předsedové těchto komisí přišli podívat do našeho fotbalového areálu. Peníze investujeme do areálu, vybavení a rozvoje mládeže, a ne do podplácení rozhodčích, jako se děje v jiných oddílech. Bylo nám líto hráčů, kteří si berou na utkání dovolenou, aby pak během 90 minut dva páni v černém zneuctili fotbal," končí otrávený Klimek svůj dopis o dění v utkání v Kryrech, kvůli kterému byla svolána mimořádná schůze vedení 1. FC Dubí.