Fotbalisté Teplic napravili zaváhání z minulého týdne, kdy doma podlehli Olomouci. Ovšem jen částečně. Severočeši vyválčili na hřišti Kladna remízu 1:1, kterou zachraňoval záložník Vlastimil Stožický.
Tepličtí, kteří venku vyhráli doposud jedinkrát, mohou být s importovaným bodem spokojeni, třebaže se utkali s týmem bojujícím jen o udržení v Gambrinus lize.
Důvod? Tady je.
V utkání 13. kola totiž prohrávali a navíc od 80. minuty dohrávali bez vyloučeného záložníka Saboua.
„Zápas musíme rozdělit na dvě části. První poločas byl z naší strany katastrofální, ve druhé půli nastal v naší hře obrat. Bod ze hřiště Kladna v situaci, v níž se oba celky nachází, není málo,“ uvedl Jiří Plíšek, kouč Teplic.
Domácí začali náporem a už ve 4. minutě byli odměněni gólem. Na roh Szaba si vyskočil Šilhán a jeho hlavička byla neomylná.
Teplice vysvobodil z trápení až v 70. minutě Stožický. Jeho přímý kop téměř od postranní čáry prolétl napříč vápnem a s odskokem o zem překvapivě zapadl ke vzdálenější tyči.
Hosté ožili, ale jen na chvíli. Než jejich snahu o zvrat vynuloval Sabou, který se v 80. minutě nechal vyloučit po druhé žluté kartě. První trest dostal v poločase za zakopnutí míče cestou do kabiny, druhou za protesty…
Zbytek utkání se změnil v nakopávanou a skóre už se nepohnulo. Kladno si tak na pátý pokus připsalo proti Teplicím premiérový bod. Prolomilo i střelecký půst ze vzájemných zápasů.
„Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním naše mužstvo podalo na podzim nejlepší výkon, ve druhém se soupeř zlepšil v určitých fázích, ale naše hra vypadala hekticky, proto jsme rádi za bod, protože brejky hostů byly hodně nebezpečné,“ řekl trenér Kladna Martin Hřídel.