Útočník Martin Fenin má naspěch. Ve středu byl u výhry fotbalové reprezentace 3:0, v sobotu nastoupí v bundeslize proti Hannoveru.

Povinné vítězství v San Marinu se rodilo hůř, než se čekalo, že?
Většina z nás hrála v San Marinu před rokem, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Pro český nároďák už je to obehraná písnička. Základní cíl jsme splnili – získali jsme tři body a nikdo se nezranil. Na dobrý fotbal je potřeba dvou týmů a oni hrát nechtěli.

Před poločasem jste se dral do gólového zakončení, ale rozhodčí vám odpískal faul za úder do obličeje…
Přišlo mi to jako jasná penalta. Říkal jsem si, že nebudu padat, protože rozhodčí se snaží slabším týmům pomoct a že penaltu nepískne. Pak se otočím a uvidím žlutou kartu, to jsem ještě nezažil. Nevěděl jsem, že jsem ho trefil do nosu, nic jsem necítil a dozvěděl jsem se to až potom. Byla to jeho chyba, on mi tu ruku držel.

V průběhu zápasu vás vystřídal debutant Necid a hned se uvedl gólem. Nebojíte se, že vám roste konkurence v reprezentačním útoku?
To vůbec ne. Je důležité, abychom hráli jako mančaft. Jsem rád, že dostal šanci, zapadl do týmu a dal gól.

Můžete být s letošní fází kvalifikce vůbec spokojení? Přece jen se od vás čekalo víc, ne?
Představovali jsme si, že budeme mít víc bodů. Mrzí nás prohra s Polskem, tam jsme měli aspoň remízovat. Všechny důležité zápasy hrajeme v příštím roce doma, takže to není až tak špatné. Máme to ve svých rukou.

Jste stále ještě v Čechách nebo už jste se přesunul do Frankfurtu?
Už jsem dorazil do Frankfurtu. Jsem po tréninku, půl hodiny jsem jezdil na kole.

To jste to tedy vzal hopem, stihl jste vůbec tradiční zastávku doma v Teplicích?
Nestihl, ale do Teplic jsem ani nemusel. Rodiče už jsou se mnou v Německu, přijeli se podívat na sobotní zápas.

Takže jste ani nedorazil na obhlídku mateřského klubu, určitě ale víte o trablech na Stínadlech, ne?
S klukama jsem obden v kontaktu a vím o všem, co se v klubu děje. K Teplicím mám velký vztah a mrzí mě, jak si vedou. Vždycky to není jednoduché. Od doby, kdy jsem odešel, vystřídalo se v mužstvu plno hráčů a potřebuje si to sednout. Bylo to vidět u Baníku, který hrál dva roky špatně, a pak se to obrátilo. Věřím, že lepší časy přijdou.

Frankfurt má ale daleko větší starosti, balancuje na hraně sestupu…
Předtím, než jsme dostali v Dortmund čtyřku, jsme se oprostili od špatného úvodu a z pěti zápasů jsme třikrát vyhráli a jednou remizovali. Zbývají ještě čtyři zápasy, z toho dva doma, a chtělo by to šest bodů. Devatenáct bodů po podzimu by bylo super na to, jak jsme začali.