Kvůli zlomenému žebru sledoval dva zápasy fotbalistů Frankfurtu jen z tribuny. O víkendu už se Martin Fenin zapojil do dění v německé Bundeslize.

A přesto, že pobíhal po hřišti s karbonovým krunýřem, odehrál fantastické utkání, které skončilo jasným vítězstvím Eintrachtu 4:1 nad Mönchengladbachem.
„Bomba výsledek. Všichni tu jsou nadšení,“ jásal Fenin po bitvě dvou klubů usilujících o záchranu v soutěži.

Šest kol před koncem sezony má k udržení blíže Feninův tým, který má na sestupové pozice devítibodový náskok. „Teď už by musela nastat šílená shoda okolností, abychom ještě spadli. Stát se může všechno, ale bezprostřední ohrožení už je pryč,“ ulevil si Fenin na svém webu.

Fenin byl vůdčí osobností týmu, třebaže nosil na těle karbonový krunýř. „Nechal jsem si ještě dát injekci před zápasem, ale i tak jsem byl překvapený, že se to dalo.“

Jediný problém měl prý s dýcháním. „Jak jsem to měl utažené, tak se mi hůř nadechovalo. V tom jsem určitý hendikep cítil, ale nebylo to nic zásadního, že bych ostatním třeba nestačil,“ líčil.

Mladý útočník, který byl nedávno vyloučen z národního týmu kvůli skandálnímu večírku reprezentantů, gól nevstřelil, ale nahrál na něj řeckému parťákovi Liberopoulosovi. „Letos jsem mu nahrál na všechny góly. Jen si říkám, že na útočníka není normální přihrát na deset branek… Je škoda, že já nemám nikoho, kdo by mi připravil šanci.“

Zbytek sezony si chtějí ve Frankfurtu užít. „Máme doma atraktivní soupeře - Dortmund, Brémy a Hamburk. Fanoušci se můžou fotbalem bavit a my můžeme hrát uvolněněji,“ těší se Fenin.