Je krátce po sedmé, slunce se líně škrábe nad obzor a tepličtí fotbalisté se pozvolna trousí na stadion. Řada z nich je ještě rozespalá. Ale nedá se nic dělat. Dovolená končí, příprava začíná.

Mezi otrávenými obličeji září úsměv černého Senegalce Ibrahima Iyanea Thiama, který je v Teplicích na testech. Africký útočník s belgickým pasem přišel do Evropy v patnácti letech do klubu Paris SG. Naposledy působil v irské Droghedě a letos v květnu se dokonce prosadil v Baníku Ostrava. Někdejší druhý nejlepší střelec bulharské ligy se však nedohodl na podmínkách smlouvy.

„Snažil jsem se využít kontaktu v zahraničí a Thiama si dovedu typologicky představit. Něco odehrál v Evropě a nastřílel i slušný počet gólů. První setkání s ním bylo sympatické a přál bych si, aby tomu bylo tak i na hřišti,“ smál se trenér Teplic Jiří Plíšek.

„Dal jsem už hodně gólů, ale klidně jich můžu dát ještě o trochu víc,“ říkal sebevědomě, ale s úsměvem 27letý otec tří dětí Thiam, jehož nejoblíbenějším klubem je Arsenal.

Další případnou posilou by mohl být mladý obránce Daniel Fryšták ze Slovácka. Na prvním srazu byli i matadoři Verbíř s Doležalem či opory Lukáš, Klein či Mahmutovič, o které je zájem v zahraničí. Teplický klub už nepočítá se Smíškem, jemuž nebyla prodloužena smlouva.

„Kádr se snažíme udržet, aby byl co nejvíc kompaktní. Reagovat budeme až během přípravy, kdy budou přicházet hráči na testy a po čtrnácti dnech začneme přemýšlet nad podobou kádru,“ dodal kouč.

Severočeši se ráno vydali na fyzické testy do Ústí a na soustředění do Modré. Masér Poustka si vzal s sebou vedle všelijakých mastiček i „Špalíček dobrých českých vtipů“. „To je moje bible,“ smál se při nástupu do autobusu.