Padají jména bývalých hráčů pražské Slavie, jako jsou útočníci Aleš Besta a Rudolf Skácel, či před týdnem vyhozený stoper a kapitán mistrů z Edenu Erich Brabec.

„Skácel a Brabec? O tom zájmu jsem neslyšel,“ odmítl spekulace trenér Teplic Jiří Plíšek už na prvním srazu. „Četl jsem to, ale v novinách čtu spoustu věcí. Nejsou to jména, která bychom skloňovali.“

Dalším „exsešívaným“ fotbalistou, o kterém se mluví, je Besta. Dravého útočníka Slavia propustila a údajně ho nabízí Teplicím. Alespoň to tvrdí ředitel klubu ze Stínadel František Hrdlička. Podle něj záleží na kouči Plíškovi, jak s nabídkou naloží. „Besta je zajímavý hráč a mohl by být prospěšný. Ale musí mít jasno v tom, jestli chce u nás hrát nebo ne,“ naznačuje Plíšek, že se Bestovi do Teplic příliš nechce. Nepřímo tak potvrdil to, o čem se v kuloárech šeptá.

Besta zatím nemá o své budoucnosti moc jasno. „Ani nevím, jestli bych chtěl zůstat v české lize nebo jít do zahraničí. Ale nemyslím si, že si budu moct příliš vybírat,“ říká. Přitom angažmá v Teplicích se mu příliš nezamlouvá.

Severočeši byli v kontaktu s mistrovským klubem už v zimě. Tenkrát stáli o záložníka Ladislava Volešáka. Jeho transfer z Prahy do Teplic ale ztroskotal na zranění. „Nyní ho chce Slavia udržet a pro nás to je v tuto chvíli mrtvé téma,“ tvrdí Plíšek. Náhradou do zálohy by tak mohl být olomoucký talent Jan Schulmeister, který se k Teplicím připojil na soustředění v Modré. „V příštím týdnu možná dorazí na testy i další hráči,“ připouští trenér Plíšek.