Fotbalista Martin Fenin je po operaci třísel a pravděpodobně nestihne úvod sezony. Útočník bundesligového Frankfurtu se rozhodl podstoupit ve středu chirurgický zákrok po konzultaci s lékařem.

„Bolest v tříslech jsem cítil už delší dobu. Dalo by se s tím jít do sezony, ale k doktorovi bych stejně za nějaký čas asi musel. Jen bych to oddaloval,“ vysvětluje pacient. „S lékařem jsme se domluvili, že mi udělá rovnou oba tříselné kanálky najednou. I v tom druhém mě totiž bolelo, tak říkal, že nemá smysl udělat jedno a abych za měsíc přišel znovu,“ říká na svém webu Fenin, jenž musí zůstat na klinice v Berlíně do pátku.

Dvaadvacetiletý exteplický útočník a juniorský vicemistr světa se podrobil zákroku u jednoho z nejlepších specialistů Jense Krügera, který operuje i hvězdné německé reprezentanty.

„Doktor říkal, že bych snad za čtyři týdny mohl už naplno trénovat s týmem. Budu věřit, že budu rychle zdravý a zpátky u mančaftu. Na novou sezonu se moc těším.“

Sezona v Německu začne ve druhé polovině srpna. Na pomoc svého nejproduktivnějšího hráče čekají ve Frankfurtu jako na smilování.
„Doufáme, že nám Martin bude v úvodní fázi sezony k dispozici,“ říká optimisticky předseda představenstva Eintrachtu Heribert Bruchhagen na klubovém webu.

Fenina teď čeká nejspíš složité období. Český fotbalista nebude mít dostatečný prostor na to, aby se popral o místo v základní sestavě Orlů a získal důvěru u nového trenéra Mihaela Skibbeho, který převzal tým po Fridhelmu Funkelovi.