Jen na jednu noc fotbalisté Jablonce sesadili z prvoligového trůnu Teplice. V neděli v podvečer už byla vladařským sídlem opět lázeňská Stínadla.
Teplice totiž uspěly už potřetí za sebou.

Na vydobytí vedoucí pozice zpět se Tepličané nečekaně nadřeli. Těsné vítězství 1:0 nad Bohemians 1905 zařídil Smejkal až v 78. minutě. A navíc ve chvíli, kdy Klokani dohráli jen o deseti!

„Takhle vydřené výhry jsou nejdůležitější,“ radoval se Michal Smejkal.
Díky premiérovému zásahu Smejkala v sezoně odrazili dosud neporažení Severočeši útok všech pronásledovatelů a po 8. kole se dál drží s jednobodovým náskokem na špici.

„Nějak neberu v potaz, že jsme na prvním místě,“ krotil euforii Martin Klein.

„Na prvním místě chceme vydržet co nejdéle,“ doplnil však spasitel Smejkal.

Zlomový okamžik vyrovnaného zápasu přišel v 57. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Rychlík. „Až vyloučení zápas zlomilo, ale tak už to bývá,“ prohodil trenér Jiří Plíšek.

„Je jen škoda, že nás rozhodčí nenechal dohrát v jedenácti,“ zlobil se jeho protějšek Pavel Hoftych.

Hned v následující minutě mohl přesilovku zužitkovat Klein. Vyhlášený hlavičkář si na zadní tyči našel centr Verbíře, míč z jeho hlavy ale jen orazítkoval brankovou konstrukci.

Při závěrečném náporu se urodil vítězný gól Teplic. V 78. se Smejkal vydal do vápna Pražanů na roh. Odražený míč se dostal k teplickému stoperovi, který s ním naložil nejlíp jak to šlo.

„Balón se odrazil ke mně a se štěstím to tam spadlo,“ smál se útočník, který se v Teplicích přeškolil na stopera.