Předchozí
1 z 12
Další

Leden

Teplice začaly zimní přípravu. Přezimovaly na dvanácté příčce a tušily, že na jaře je bude čekat boj o záchranu. Výrazně vyčníval Senegalec Abdallah Gning, na podzim dával gól za gólem. „Skláři" spekulovali, jestli bude dobré svůj klenot prodat už v zimě, nebo až po sezoně. „Nebráníme se ani 50 miliónům,“ říkal v žertu klubový sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Dobře věděl, že Gning je žhavé zboží. 

Abdallah Gning při zahájení zimní přípravy Teplic 3. ledna 2023
Gning za 50 miliónů? A co nový majitel? Teplice začaly zimní přípravu

Během ledna se „žlutomodří" připravovali na ligu v Turecku. Střetnutí s ázerbájdžánským týmem Gabala muselo být kvůli roztržce ukončeno o pár minut dříve. „Byla tam nějaká výměna názorů, postrkování, ale nic vážného. Podobné mely jsou na soustředěních při zápasech s horkokrevnými soupeři, které pískají rozhodčí z nižších soutěží, poměrně běžnou záležitostí," vylíčil mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. 

Teplice - Gabalou 2:1
Druhý přípravný zápas Teplic v Turecku ukončila šarvátka

Únor

Ligové Teplice pod trenérem Jiřím Jarošíkem doma dokázaly prohrát 0:5 s Ostravou a zároveň obrat o dva body pražskou Slavii. Po tuze překvapivé remíze 1:1 se dokonce zlobily na sudího Tomáš Klímu. 

Slavia remizovala v Teplicích
Pomohl rozhodčí Klíma Slavii? Ogbu zahrál rukou, názory na penaltu se rozchází

Proboštov toužil po návratu do krajského přeboru. Přípravu ale nezahájil nejlépe, v Srbicích prohrál 0:7. „Byl to můj zápas po pěti měsících. Zase mám chuť se na to vykašlat. Nemůžeme to mít takhle na salámu," rozčiloval se gólman poražených Michal Račuk. 

Příprava: Srbice (v červeném) - Proboštov 7:0
FOTO: Proboštov dostal v Srbicích sedmičku. Račuk svůj tým tvrdě zkritizoval

Březen

Po porážce 1:4 od Sparty skončil na Stínadlech kouč Jiří Jarošík. Nahradil ho dosavadní šéftrenér mládeže Zdenko Frťala. „Teď si musí hlavně hráči uvědomit, že když budou na tréninku pracovat na sto procent, tak za to budou odměnění. Vycházím z toho, že jak trénuješ, tak hraješ," nastínil novinářům jednu ze svých představ o tom, jak by Severočeši měli fungovat. 

Zdenko Frťala vyhlíží první body
Frťala: Nemůžu lidem slíbit, že najednou budeme hrát jako Barcelona

Teplická veřejnost už delší dobu spekulovala nad tím, kdo koupí fotbalový klub. Městem se šušká, že by to mohl být známý rakouský koncern Red Bull. „Klidně bychom mohli být béčkem Lipska, to by se nám samozřejmě líbilo," zasnil se šéf představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. 

Pavel Šedlbauer, šéf představenstva FK Teplice
Koupí Red Bull teplický fotbalový klub? Šedlbauer reaguje na spekulace

Nové logo FK Teplice bylo slavnostně představeno v Domě kultury. Většině se líbilo, například klubová legenda Admir Ljevaković byl doslova nadšený. „Za mě je to nové logo ideální. Takže určitě si ho nechám vytetovat." 

Admir Ljevaković
VIDEO: Teplice připomínají logem Juventus, Ljevaković si ho nechá vytetovat

Duben 

Bílina dostala v I. A třídě desetigólový výprask v Proboštově. Její bývalý brankář Jaroslav Kovačka, který chytal za domácí, své bývalé spoluhráče nešetřil. „Líto mi jich nebylo. Za to, jakým přístupem k tomu nastoupili a jak se na hřišti chovali, je to asi to, co si zasloužili," usmíval se blaženě. 

Proboštov - Bílina 10:0
Proboštov zdrtil Bílinu 10:0. „Kluků mi líto nebylo," tvrdí exbílinský Kovačka

Raper Tomáš Kučera, tehdy fotbalista Teplic, získal se svou skupinou 58G dvě ceny na prestižních Andělech. „Do budoucna se budu muset rozhodnout mezi fotbalem a rapem. Sport a rap jsou ale v mém životě striktně oddělené. Při jednom na druhé nemyslím," okomentoval nynější hráč Ústí nad Labem svou rozpolcenost. 

Linda Bartošová a její partner Tomáš Kučera, fotbalista Teplic a muzikant
TK27, fotbalista roku? Ne, hudebník roku! Teplická opora má dvě sošky z Anděla

Květen

9. května oslavila AGC Aréna Na Stínadlech, tehdy Stadion 9. května, neuvěřitelných 50 let od slavnostního otevření. V archivu jsme proto hledali fotografie z výstavby stadionu. Některé z nich byly uveřejněny po půl století.  

Stadion Na Stínadlech - 1973
Stínadlům bude padesát! Máme unikátní fotky i video z výstavby a otevření

Kanonýr Sokola Košťany Lukáš Kopřiva sejmul v okresním přeboru Sobědruhy osmi góly! „Pár šancí jsem spálil. Jedna byla obrovská, to by se za hlavu držel každý. Ale i tak jsem měl úspěšnost střelby velkou, spálil jsem tak dvě až tři šance, zbytek jsem proměnil," prozradil, že vstřelených branek mohlo být více. 

Lukáš Kopřiva
Kopřiva dal osm gólů, místo pařby s kamarády si šel plnit „manželské povinnosti"

Rozhodčí Josef Topinka oslavil osmdesátku. Nejstarší krajský sudí plánoval, že končit ještě nebude. „I někteří hráči a zástupci klubů říkají, abych pokračoval. Slyším od nich ´Pane Topinko, buďte ještě mezi námi, ještě na to máte!´ To mě velmi těší!"

Josefu Topinkovi popřál na Stínadlech ředitel FK Teplice a šéf OFS Teplice Rudolf Řepka
Za řeči začnu vyhazovat! Nejstarší krajský rozhodčí bude pískat i po osmdesátce

V I. B třídě napadl při utkání se Strupčicemi novosedlický Pavel Karlík sudího Miroslava Vlašice. Později za své jednání dostal vysoký trest. „Dostal, co si zaslouží," šokoval v rozhovoru známý rebel. 

Pavel Karlík
Novosedlický Karlík o inzultaci: Sudí dostal, co si zasloužil. Neomluvil jsem se

Červen 

Baník Modlany křepčil na hřišti v Mostě - Souši s trofejí pro vítěze krajského poháru. „Je to nejlepší sezona v historii Modlan,“ jásal jejich trenér Michal Doležal po výhře 2:1 nad Kadaní. 

Modlany ve finále krajského poháru porazily Kadaň 2:1.
FOTO, VIDEO: Modlanská třešnička na dortu! Baník vyhrál krajský pohár

Bývalý fotbalista béčka Modlan Pavel Jindřich zemřel. Bylo mu pouhých 46 let. 

Zemřel Pavel Jindřich
Zemřel bývalý fotbalista a fanoušek cyklokrosu Pavel Jindřich

V okresním přeboru se z prvního místa radovala rezerva TJ Proboštov. Postup do nejnižší krajské soutěže ale odmítla. 

Proboštov B - Košťany
FOTO: Dostihy o okresní titul vyhrálo béčko Proboštova, Unčín ostrouhal

Po dlouhých letech opustil post předsedy FK Krupka Karel Rouček starší. Novým šéfem fotbalového klubu se stal radní Radek Jankura. 

Krupka - Most-Souš B
Ve fotbalové Krupce dochází k velkým změnám. Víme, co se bude dít

Červenec 

Poměrně klidné fotbalové léto rozčeřilo prohlášení brankáře Kladrub Michala Franka. Sokol v posledním kole okresního přeboru bojoval o záchranu na hřišti 1. FC Dubí, podle Franka si domácí nepočínali férově. „Náš tým neměl obavy z toho, že by se Dubí o něco pokusilo, náš tým to dokonce věděl!" Prostor k vyjádření dostal i šéf dubského klubu František Klimek. „Zrovna od Kladrub to sedí. Tenhle klub sám uplácí rozhodčí," prohlásil. 

1. FC Dubí - Kladruby, ilustrační snímek
Vy jste upláceli! Ne, to vy jste podváděli! Mezi dvěma kluby z Teplicka to vře

Začal nový ročník FORTUNA:LIGY. Teplice na Stínadlech porazily 1:0 Plzeň, jediný gól střetnutí dal Daniel Trubač. 

Teplice - Plzeň 1:0
FOTO: Frťala vyhecoval fanoušky, Teplice skolily Plzeň. Gól dal Trubač

Srpen

Rozhodčí Karel Rouček mladší z Krupky začal pískat nejvyšší fotbalovou soutěž. Splnil si tak svůj dlouholetý sen. 

Příprava: Teplice - Vlašim 3:2
Sudí Rouček čeká na ligovou šanci. Zkušení hráči se mě snaží dostat pod tlak

Na Stínadla dorazila k šlágru kola pražská Sparta. Na stadion přišlo 15 841diváků, volných míst bylo v hledišti jen pár stovek. Poprvé fandil na jižní tribuně sloučený kotel teplických fanoušků. Atmosféra byla fantastická. A výsledek? 1:1! 

Teplice - Sparta Praha 1:1
Bitva jako o život: Teplice - Sparta 1:1. Na Stínadlech bouřilo 15 841 diváků

Admir Ljevaković nastoupil v krajském přeboru za Baník Modlany. 

Modlany (v zeleném) - Neštěmice
FOTO: Modlany konečně bodovaly, pomohl jim i návrat Ljevakoviće

Září 

Šíleně odstartoval novou sezonu v I. B třídě osecký Baník. Ve čtyřech úvodních zápasech dostal 24 branek! „Co je platné, že se snažíme, když pořád prohráváme," bědoval zkušený Jaroslav Procházka. 

Osek - Litvínov. Rozhodčí Viktor Říha a osecký Jaroslav Procházka
Osecký Procházka po dalším debaklu: Takovou bídu nepamatuji

K nevídané chybě došlo v utkání I. B třídy mezi Duchcovem a Údlicemi. Sudí Martin Prágl po předčasném vběhnutí domácích hráčů do vápna, ke kterému došlo během úspěšné exekuce pokutového kopu jejich spoluhráče Jana Barnata, nařídil chybně místo opakování penalty nepřímý kop ve prospěch Údlic. „Pískám třicet let. Chyby se občas stanou, tohle byla jedna z nich. Za dvě minuty jsem věděl, že jsem chyboval," nevytáčel se v rozhovoru. 

Sudí Martin Prágl
VIDEO: Nenechal opakovat penaltu a hned věděl, že udělal chybu

Bývalý fotbalista z Teplic poskytl Deníku exkluzivní zpověď. Prosázel prý už tři miliony korun! 

Sázení na sport - ilustrační foto
Bývalý fotbalista z Teplic prosázel tři milióny. Chtěl jsem se zabít, přiznává

Na konci měsíce fotbalový okres truchlil. Zemřel totiž oblíbený funkcionář Miroslav Šturma. 

Miroslav Šturma
Zemřel fotbalový funkcionář Miroslav Šturma

Říjen

Teplice do třetice v nové sezoně obraly fotbalového obra. Před další vynikající návštěvou remizovaly se Slavií 0:0. 

Teplice - Slavia. Štěpán Chaloupek se raduje poté, co nebyl Slavii uznaný gól.
FOTO: Slavia v Teplicích přežila penaltu, poté jí nebyl uznaný gól. Má jen bod

Hodně vypjatý byl závěr duelu ČFL mezi Teplicemi B a Mostem. Fanoušci hostujícího klubu se chtěli po skončení zápasu rvát. 

Strkanice po konci zápasu
FOTO, VIDEO: Most prohrál derby v Teplicích, hráči i fanoušci nezvládli emoce

Listopad 

Během utkání Teplice - Mladá Boleslav se Stínadla ponořila vinou výpadku energie do tmy. Na světlo se čekalo přes 40 minut. 

Teplice - Mladá Boleslav 1:0
Šero, pak tma. V Teplicích se málem nedohrálo. Verbíř vymýšlel krizové scénáře

Neskutečných třináct zápasů v řadě prohrála na podzim Krupka. O příčinách špatných výsledků promluvil nový trenér Radek Prchal. 

Krajský přebor: Krupka - Ledvice. Alex Ingardia dává svůj třetí gól.
Krupka prohrála už třináct zápasů v řadě. Nový kouč řekl, co se bude dít v zimě

Po celý podzim přicházely z okresních i krajských soutěží zprávy o závadném chování hráčů, funkcionářů, diváků i rozhodčích. Horko bylo například během duelu Košťan s 1. FC Dubí, v hlavní roli byl opět prezident dubského klubu František Klimek. 

1. FC Dubí - Kladruby
Ty jsi zfetovaný! Už ti ji plesknu! Dubský šéf soptil, v transu byly i Košťany

Mluvčí FK Teplice Martin Kovařík dostal bizarní pokutu. Po gólu „sklářů" se totiž radoval před střídačkami s hráči. 

Martin Kovařík
Bizarní pokuta pro mluvčího Teplic. Dostal 10 tisíc za gólovou radost

Prosinec 

Teplicím byly kvůli nepříznivému počasí odložené dva ligové duely. Taková situace nastala popáté v jejich historii. 

FK Teplice, ilustrační foto
Pohled do historie: Dva odložené duely v řadě zažily Teplice už popáté

Fotbalista béčka SK Dubí Miroslav Říha zachránil život malé holčičce, která vdechla kus párku. Policistovi pomáhala jeho kolegyně. „Vše muselo proběhnout rychle, neměli jsme moc času. Ta holka už protáčela oči v sloup, pomalu ztrácela vědomí," popsal nezištnou akci. 

Policisté Miroslav Říha a Pavla Volková
Policista zachránil život holčičce. Parťáci z fotbalu tleskali i jeho kolegyni