Hodně fanoušků a i zasvěcených fotbalových odborníků kroutilo hlavami. „Proč ten Plíšek pořád staví neznámého mladíka, který věkem patří spíše do dorostu?“ mumlali si pod vousy. Aldin Čajič, bosenský záložník, jehož si vyhlédl Jiří Plíšek ve Spartě, byl na podzim některým lidem trnem v oku. Přesto na hřišti uspěl. Pokud bychom měli jeho výkon hodnotit v kontextu zkušeností a věku, nezklamal. Na začátku prosince absolvoval stáž v bundesligovém Wolfsburgu, kde mohl trénovat po boku svého kamaráda Edina Džeka.

„Nebudeme tomu říkat testy. Nemáme žádný zájem v současné době Aldina prodat. Vůbec se ale nebráníme, když některý zahraniční klub nabídne našim hráčům možnost stáže. Kluci si tam zatrénují a zjistí, že na sobě musí ještě makat. Čajič není prvním ani posledním naším fotbalistou, který něco podobného absolvoval. Před časem byli na stáži v anglických klubech Fulham a Reading Schwamberger s Filipem,“ okomentoval Čajičovu zkušenost ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Samotný Čajič si stáž v doupěti wolfsburgských Vlků pochvaloval. „Viděl jsem, jaká je tam atmosféra, jak probíhají tréninky. Způsob přípravy se mi moc líbil. Tréninky byly opravdu skvělé. Zaměřovaly se hlavně na hru v malém prostoru. V Německu si hráči dokážou lépe zpracovat balon, dát ho z jedničky, což mi ještě chybí. Viděl jsem zápasy Wolfsburg – Brémy a Kaiserslautern – Wolfsburg. Přijde dost diváků a hráči ze sebe musí dát všechno. I když se týmu nedaří, v kabině to tak nevypadalo, každý trénink byl na 100 procent,“ vyprávěl Aldin o svých zážitcích.

Ve městě automobilů mu dělal průvodce Edin Džeko, v současné době už de facto hráč anglického Manchesteru City. „Staral se o mě, spal jsem u něj doma. Edin je kapitán a top hráč. Ve Wolfsburgu je opravdu velká hvězda. Poznal jsem to, když jsem s ním šel do města. Ani jsme neměli čas se bavit, pořád dává autogramy, lidi se s ním fotí. Ptal se mě, jak mi to jde v Teplicích. Tehdy ještě nebylo jisté, kam přestoupí. Mně to neprozradil. Musím říct, že Edin je skvělý kluk. Jsem mu za vše vděčný,“ vyznal se Čajič ze svého obdivu k bosenské superstar.

Ve Wolfsburgu zaujal. Možná i on jednou půjde ve stopách slavnějšího krajana. „Mluvil jsem s trenérem McLarenem. Poznal jsem, že je velký odborník. O případném přestupu jsme se ale nebavili. Je hlavně na mně, abych v Teplicích pracoval. Stáž ve Wolfsburgu je pro mě obrovskou motivací. Třeba šance k přestupu přijde. Děkuji trenérovi Plíškovi, že mi dal šanci v Teplicích. Nečekal jsem, že si zahraji na podzim v osmi zápasech. Spíše jsem předpokládal, že budu trénovat s áčkem a hrát za béčko. Co se týče mých výkonů, tak myslím, že tam ještě byla znát trošku nervozita a nevyzrálot. Na jaře to bude určitě lepší,“ slibuje nadějný fotbalista, který je horkým favoritem prestižního sportovního bosenského internetového portálu SportSport.ba na Idol čtenářů ve dvou dorosteneckých kategoriích.