„Především v prvním poločase jsme v nezvyklém čase utkání předvedli na Žižkově dobrý výkon a zaslouženě zvítězili 1:0, byli jsme lepší. Soupeře jsme do šancí nepustili, neměl příležitosti jako my. Je pro mě důležité, že jsme se po úvodních třech zápasech zlepšili v obraně a opět nedostali gól,“ naznačil nejdůležitější důvod zlepšení svého týmu trenér FK Teplice Petr Rada.

Ano, podařilo se mu stabilizovat výkon defenzivy, samotné hře obranného kvarteta pomohl příchod pravého beka Ježdíka, který hrál ještě v minulé sezoně v druholigovém Varnsdorfu.

„Poslední čtyři zápasy jsme uhráli s jedním inkasovaným gólem, což je dobré,“ pochvaluje si na klubovém webu brankář Tomáš Grigar.

Partě ze Stínadel pomohl i příchod útočníka Keriče ze Sparty. Ten sice na první gól v teplickém dresu čeká, nicméně ofenzivu oživil.

„Rozumíme si, je dobře, že se snažíme hrát útočně,“ pochvaluje si Aidin Mahmutovič, jenž dal vítězné branky před týdnem proti Příbrami i v neděli na Žižkově.

Teplice oproti minulé sezoně rovněž zlepšily hru u soupeřů, kde získaly 9 bodů. Měřit se s nimi v tomto směru může jen Sparta a Liberec.

Proč se Teplicím daří:

Teplice zlepšily hru v defenzivě, v posledních šesti mistrovských zápasech, tedy v lize a poháru Ondrášovka Cup, inkasovaly jediný gól:

Pohár, 2. kolo: Ústí - Teplice 0:2

Liga, 4. kolo: Teplice - Slavia 0:0

Liga, 5. kolo: Liberec - Teplice 0:2

Pohár, 3. kolo: Mikulovice - Teplice 0:4

Liga 6. kolo: Teplice - Příbram 2:1

Liga 7. kolo: Žižkov - Teplice 0:1

Střelecky se probudil bosenský forvard Aidin Mahmutovič, který má na svém kontě v lize tři branky, skóroval vždy v posledních třech ligových zápasech – v Liberci, s Příbrami i na Žižkově – v poháru v Mikulovicích se trefil dokonce dvakrát. Pomohl mu příchod chorvatského útočníka Andreje Keriče. Hostuje ze Sparty.

Tým dokáže bodovat i venku.