Spolehlivé „hláškaře" najdete v Baníku Osek, který hraje I. B třídu. Pořádně vypečení jsou bratři Váňové, rozhovory s nimi jsou jistotou kvalitního obsahu. Pavel Váňa, který přiletěl z Oceánie, kde žije, na poslední domácí duel proti Duchcovu, po utkání líčil, jak vypadala následná rozlučka. „Dokopná? Paráda! Sice se staly věci, které musí zůstat jen v hospodě, byla tam i policie, ale to je taková naše osecká klasika, v klidu to asi být nemůže," prozradil bez uzardění.

Poznáte slavnou teplickou legendu?
KVÍZ: Kolik poznáte slavných hráčů fotbalových Teplic?

Brankář Ondřej Pěknice v průběhu roku líčil specifika svého postu. Zmínil se také o prémiích, které jsou na jednotlivé duely vypsané. „Od fanoušků mám za nulu panáka. Moc jich ale není."

V Duchcově se během celého roku potýkali se špatnou morálkou; vázla docházka na tréninky a zápasy, během utkání pak často sudí tahal z kapsičky červené karty. „Přítelkyně se mě snaží zklidnit, po další červené mi prý přestane vařit," řekl Tomáš Nácovský na dotaz ohledně velkého počtu vyloučených, k němuž nejednou přispěl. Damoklův meč, který nad ním visel, nepomohl, pár týdnů po rozhovoru viděl rtuťovitý duchcovský fotbalista další červený kartonek a možná byl na čas bez večeří.

Který slavný sparťan je na obrázku? A poznáte ještě dalších 19 bývalých hráčů Sparty? Pusťte se do kvízu!
KVÍZ: Sparta slaví 129 let. Poznáte všechny slavné fotbalisty pražského klubu?

Veselo bývá v Srbicích, které jsou už několik let na špici krajského přeboru. Vede je impulsivní trenér Martin Luger, v první polovině roku 2022 se ale potýkal s vážnými zdravotními patáliemi. Naštěstí se z nich brzy dostal, což poznal i kapitán Karel Jelen. „Trenér už je v pořádku, zase na nás řve," konstatoval stroze.

Jeho spoluhráč Denis Egrt má často pořádně proříznuto. Patří k nejlepším střelcům kraje, sebevědomí má na rozdávání. „Dokud budu hrát krajský přebor, tak to pořadí střelců nebude jiné," komentoval na podzim první příčku v tabulce kanonýrů. Slavení branek ale musí ještě vypilovat. „Po vítězné brance v Krupce jsem udělal kotrmelec, ale asi na hřiště musí správce přivézt tatrovkou písek, aby po mně zasypal tu díru," udělal si ze sebe srandu po jedné nepříliš povedené oslavě.

To sestra Jana Lajbla, žáka kombinovaného týmu Ledvic a Hostomic, se k jásání ani nedostala. Její brácha jí prý nepřihrává. „Jo, ségra nadávala, když jsem jí nepřihrál na gól," přiznal talentovaný ofenzivní fotbalista.

Ivan Hlinka
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů hokejového Litvínova?

Oldřichovu se na jaře nedařilo, soutěž zachraňoval na poslední chvíli. Oldřich Zícha dumal, jak se lépe do zápasů nastartovat. „Asi potřebujeme dostat před zápasem pěstí!" To trenér Košťan Petr Hegr měl na jaře opačné starosti, jeho mužstvo totiž šlapalo jako dobře namazaný stroj. „Teď asi hrajeme líp než AC Milan," jásal velký fanoušek italského slavného týmu.

I v Košťanech tak bylo co slavit. Kapitán Lukáš Kopřiva ale připustil, že v hospodě je po zápasech veselo i tehdy, když se duel nevydaří. „V Košťanech fotbalem žijeme, po každém zápase se jdeme vylejt."

Něco podobného se děje i v Trnovanech, někteří hráči si ale dávají pozor na pozdní příchody. „Můj zápasový rituál? Hlavně nepřijít domů v pět!" rozesmál se hvězdář Petr Perner.

Dominik Hašek během uvedení do Síně slávy v Torontu
Kvíz: Jak dobře znáte nejslavnějšího hokejového brankáře Dominika Haška?

Zajímavé hlášky čas od času vypadnou nejen z amatérů, ale i z profíků. Například trenér Jiří Jarošík je veselá kopa. Své svěřence dokáže zajímavě přirovnat k zástupcům zvířecí říše. „Fortelný je takový pracovitý chroustík," ocenil přínos středopolaře sklářů po jednom vítězném střetnutí.

Brankář Filip Mucha si na Stínadlech moc nezachytal, jeho sestra, známá tenistka Karolína Muchová, tak měla často smůlu, když se přes celou republiku vydala sledovat jeho výkony. „Často mívá zpoždění. Musí se ale snažit, aby stihla rozcvičku, jinak mě v akci neuvidí," glosoval Mucha trpce svou pozici.