Sympatický blondýn napřáhl z 35 metrů a dokonalým obloučkem překonal brankáře Antonína Bučka v karlovarské brance. Buček přitom není žádný bažant, v první lize odchytal za Blšany, Ostravu a Ústí dohromady 32 duelů. Na Rosův „padající list“ ale neměl nárok. „Takový gól jsem dal naposledy snad v žácích,“ lovil v paměti Tonda. „Tehdy stačilo na prťavé gólmany vystřelit pod břevno a většinou to byla branka. Bučka bych ale z gólu nevinil. Měl to hodně těžké. Z pohledu diváků to možná vypadá jinak, ale já jsem viděl, jak balón nejmíň dvakrát zaplaval. Gólman se navíc vracel směrem k brankové čáře,“ vykládal Rosa. „Bylo to zkrátka hodně o štěstí. Už když ke mně šla přihrávka, tak jsem byl rozhodnutý, že budu střílet. Míč jsem ale trefil divně, přes špičku. Od trenéra jsme měli nakázáno pokoušet se hodně střílet, protože byl pod jižní tribunou zmrzlý terén. Ten můj gól ale s terénem paradoxně nemá nic společného,“ usmíval se šťastný střelec.

Nejsou Vary jako Vary
Karlovy Vary, účastník ČFL, přijel včera do Teplic s 15 hráči, kteří jsou na soupisce Baníku Sokolov. Vary jsou totiž oficiální sokolovskou farmou, Baníku navíc v sobotu odpadl přátelský zápas s Hradcem Králové. „Překvapilo nás to, ale trochu jsme s tím počítali,“ řekl teplický asistent Lukáš Přerost. „Chvílemi jsme si připadal jak před 14 dny,“ divil se Antonín Rosa. Právě před dvěma týdny totiž žlutomodří hráli na Angeru přípravu se Sokolovem. Zápas vyhráli 2:1. V základní sestavě Baníku bylo 9 hráčů, kteří nastoupili včera za K. Vary!

Ve druhém poločase přidal druhou branku krásným „angličanem“ Aldin Čajič a Teplice vyhrály nad notně posílenými Karlovými Vary 2:0. „Jsme rádi, že se to utkání vůbec odehrálo, protože hodně celků své zápasy kvůli zimě odkládalo nebo překládalo na umělky. Ve hře byly prvky, kterými jsme se prezentovali na Kypru. Věřím, že kdyby byl lepší terén, tak jsme vyhráli výraznějším rozdílem a předvedli i více líbivějších akcí,“ myslí si Rosa. „S generálkou můžeme být spokojeni. Soupeř byl oproti předpokladům trošku náročnější, hodně kluků měla zkušenost ze druhé ligy. Zápas splnil svůj účel, všichni si zahráli, nikdo se nezranil.“

A jak se Rosovi hrálo v arktické zimě? „Člověk se musí pořádně rozcvičit, rozdýchat. Na nějaké emluze já nejsem, nedělají mi dobře. Raději jsem se snažil už v útrobách stadionu rozpálit. Na hřišti pak tu zimu nevnímáte. Pro diváky je to ale určitě hodně nepříjemné a je škoda, že šlágr s Viktorkou Plzeň budeme hrát pravděpodobně také v podobném počasí,“ hledí Antonín Rosa k příští neděli. Teplice otevřou jaro duelem s mistrem ligy, který se už ve čtvrtek utká v play off Evropské ligy s německým Schalke 04.

Je velmi pravděpodobné, že Rosa bude v základní sestavě. Michal Smejkal je totiž nemocný a Antonín, kterého fanoušci byli zvyklí vídat na kraji obrany, se přes zimu na pozici stopera pevně usadil. „Já si nevybírám jestli budu hrát krajního beka, nebo stopera. Každý post má své plus. Jsem rád, že dostanu příležitost a vždy se snažím být svému mužstvu co nejvíce prospěšný. Stopera jsem hrál v mládí, ale před nějakým časem i v lize,“ říká ke své staronové pozici. „Pro mě je dobré, že jsem se na kraji obrany vyhrál, můžu hrát ze středu obrany konstruktivněji. Plusem je i moje výška a také levá noha. Uvidíme ale, jak se mi bude dařit.“