Po tom obdrženém gólu v 31. minutě, který dal olomoucký Navrátil, vám brankář Grigar pořádně vynadal. Dokonce do vás vší silou strčil. Co se stalo?
Nepohlídali jsme si situaci u lajny, kdy jsme si mysleli, že bude aut. Nechali jsme Olomouc odcentrovat, Navrátil dal gól. Já ho mohl uhlídat. Dostal se mi za záda a neubránil jsme ho. Byl jsem Tomášovi první na ráně, tak si na mně vztek vylil. Je jasné, že žádný brankář nechce dostávat góly. Grigi viděl z brány, že jsme lepší, hodně ho ten zbytečný gól zkrátka naštval.

Grigar měl navíc rozjetou pěknou sérii. Vychytal čtyři nuly za sebou, gól nedostal 400 minut…
Já vím, to možná k tomu přispělo. Tomáš mohl snad překonat i Martina Slavíka, který držel ještě delší sérii (440 minut bez gólu z roku 2009).
 
Máte tedy u Slavíka pivo?
No uvidíme, jak se k tomu postaví (úsměv).

Teď přímo k tomu zápasu s Hanáky. Jak byste ho okomentoval?
Prvních 25 minut jsme byli lepší. Přišlo mi, že Olomouc neví, co čekat. Nehrála nic moc. Pak ale dala gól a byla na koni. My ale věděli, že když dáme branku, tak to otočíme. Upřímně, s dnešní Olomoucí by byla i remíza ztrátou.

Říkáte to tak, jakoby Olomouc nebyla už tím, co bývávala…
S ní to vždy byla těžké utkání. Teď ale bylo vidět, že není v pohodě. Určitě jí neprospívá situace, ve které je. Škoda, že jsme nedali my první gól. Pak by ten zápas byl v naší režii, kontrolovali bysme hru. Takhle jsme museli hodně bojovat a nemohli trošku pošetřit síly na středeční pohár v Liberci.

Je v hráčích Teplic pořád to, jak se k nim Olomouc chovala při známé kauze prasečí chřipky na podzim 2009?
Myslím, že ve spoustě kluků to je. Pro nás to bylo nepříjemné, oni se navíc zvláštně vyjadřovali o té kauze v novinách. No a v této sezoně jsme v Olomouci byli lepší, ale prohráli jsme 0:1. Chtěli jsme to zkrátka odčinit, navíc jsme divákům hodně dlužili za ten hrozný zápas proti Žižkovu. Věřím, že se to lidem proti Sigmě líbilo, i když jsme na konci bránili, protože hosté dali dopředu vysoké hráče.

Vy jste dal gól na 1:1 a nastartoval tak ten obrat.
Jsem za branku rád, zvlášť, když byla takhle důležitá. Ten míč padal zvysoka, soustředil jsem se, aby neletěl na tribunu a já ho dobře trefil. Je to zvláštní, ale před zápasem jsem se zrovna bavil s tátou o tom, že mi chybí v téhle sezoně dát gól. Ten, který jsem vstřelil v Českých Budějovicích, mi totiž neuznali.

Ve středu vás tedy čeká odveta čtvrtfinále poháru v Liberci. Postoupíte?
Pro nás je postup prioritou. Liberec to má v lize dobře rozjeté. Věřím, že my budeme chtít víc. Výhra nad Olomoucí nás posílila psychicky, i když nám nějaké síly odebrala. V Liberci musíme dát gól, protože jsme v prvním utkání doma jeden inkasovali. Pro diváky to asi bude hezké utkání. Na Slovan si věříme, uděláme maximum pro postup!