V uplynulém 19. kole si Tepličané zajistili postup vítězstvím ve slánské hale Bios nad PK Třebusice. V té hale, kde před více jak měsícem ztratili body, když podlehli 1. DFK Slaný těsně 5:6. Její specifické podmínky soupeřům příliš nesedí a to se Balticfloře v utkání s 1. DFK Slaný stalo osudným. Tentokrát jeli do stejného prostředí využít nedávných zkušeností a s cílem definitivně rozhodnout o postupu.

Už v šesté minutě vedli Severočeši 3:0. „Rychlé góly zprvu otřásly domácím družstvem, které vstoupilo do střetnutí se zjevným respektem. Nicméně poté se otřepalo. Zřejmě si uvědomilo, že s námi nemá co ztratit. Také zásluhou skutečnosti, že my jsme po třígólovém náskoku poněkud polevili, dokázal protivník snížit na 2:3. Ve střelecké formě se však zaskvěl Fiala. Do přestávky skóroval dvakrát, třetí branku přidal ve druhém poločasu. To už domácí hráli vabank a prohrávali 3:8. V závěru nám dokázali vstřelit další dva góly a upravit tak konečný výsledek na přijatelnou porážku,“ říká manažer vítězného celku Jiří Beneš. Petr Škohel, asistent trenéra Pavla Ledna, zmiňuje, že stísněné prostory slánské haly jsou pro hostující týmy nevýhodou. „Dochází k častým soubojům, pomezní čáry jsou téměř u stěn haly, ale s tím jsme počítali. Výsledek jsme si hlídali a celkem v pohodě vybojovali tři body, které nás posunují do druhé nejvyšší soutěže. Oslavy? Pouze malé. Protože už několik kol bylo zřejmé, že soutěž vyhrajeme. Připili jsme si v šatně. Postup oslavíme až po skončení ročníku,“ sděluje Škohel.

Protivníkem Tepličanů v následujícím 20. kole bude Atlantic Rakovník. Utkání se bude hrát v neděli 8. března od 19 hodin ve sportovní hale Na Stínadlech

Třebusice – Balticflora 5:8

Branky hostů: Fiala 3, Obrtlík 2, Moško, Sedlák. Poločas 2:5.

FC Balticflora Teplice: Kalina – Fiala, hakl, Salák, Barnat – Žír, Moško, Komorous, Sedlák – Obrtlík, Mamiyev, Szitai.