Baník Modlany zakončil skvělý podzim výhrou v pěkném utkání proti Brné

Modlany - Po dvou prohrách se fotbalisté Baníku Modlany vrátili na vítěznou vlnu. V páteční předehrávce posledního kola podzimní části krajského přeboru porazili tým SK Brná 5:3.

20.11.2017

V posledním zápase podzimní části krajského přeboru porazil Baník Modlany Brnou 5:3.Foto: Deník / Nešetřil Roman

Domácí šli brzo do dvoubrankového vedení. V páté minutě ještě Tomáš Vavrinec svojí tutovku neproměnil, když ani nadvakrát nedokázal překonat Satka. O čtyři minuty později už si po rychlé akci dvojice Kupka - Šípek věděl modlanský snajpr rady.

Druhý gól padl po chytré přihrávce Doležala, kdy se na osamoceného Satka řítila hned trojice domácích. Kupka ještě posunul Pokošovi a ten zvýšil na 2:0.

Domácí pak mohli náskok ještě navýšit, ale ani z těch nejvyloženějších příležitostí se jim nedařilo skórovat. Když už Kupka přeci jen poslal míč do sítě, odmával mu pomezní ofsajd.

Teprve po více než půlhodině hry se osmělili i hosté a Demčenko donutil Slavíka k famóznímu zákroku. Za tři minuty poté domácí obrana zastavila pronikajícího Králíka jen za cenu faulu a Gaydarski se z penalty nemýlil - 2:1.

Domácí náskok mohl minutu před koncem poločasu pojistit Tomáš Vavrinec, ale jeho první střelu Satek vyrazil a z dorážky nedokázal "mladý Kocour" trefit odkrytou branku.

RYCHLÝ ÚVOD DRUHÉ PŮLE

Třetí branka Modlan padla hned z úvodní akce druhého poločasu. Míč zatáhl zprava Pokoš, po jeho centru trefil Tomáš Vavrinec obránce hostí, odražený míč ale poslal do sítě skvěle hrající Kupka.

Jenomže o čtyři minuty později se Demčenko protáhl jako užovka mezi dvojicí domácích obránců a podél vybíhajícího Slavíka poslal míč neomylně do sítě - 3:2.

Modlanští si za další čtyři minuty vzali zpátky dvoubrankový náskok. Po rohu Doležala se ve skrumáži prosadil tvrdou ránou do šibenice Ludík. Pátou branku domácích a svojí první v dresu áčka Baníku pak po několika minutách na hřišti přidal střídající Lukáš Láska. Hosté dvě minuty před koncem zkorigovali výsledek, když se z trestného kopu přesně trefil Králík.

„I přes těžký terén se hrálo pěkné utkání, padlo hodně branek, myslím, že divákům se musel zápas líbit,“ hodnotil hostující asistent trenéra a bývalý hráč Modlan Tomáš Heřman. „Předvedli jsme slušný výkon, bohužel jsme bez bodu, což nás trochu mrzí,“ doplnil Heřman.

Baník ziskem 34 bodů vyrovnal klubový půlsezonní rekord z jara 2015. V krajském přeboru přezimuje na druhém místě za Mosteckým FK, který má stejný počet bodů ale lepší skóre.

SK Baník Modlany - SK Brná 5:3 (2:1)
Branky: 10. T. Vavrinec, 19. Pokoš, 47. Kupka, 52. Ludík, 80. Láska - 39. Gaydarski (pen.), 48. Demčenko, 88. Králík. 65 diváků. Rozhodčí: Maleček, Krutina, Dušek

Autor: Roman Nešetřil

20.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na obloze bude možné pozorovat meteorologický roj Geminidy.

V noci na čtvrtek lze pozorovat meteorologický roj Geminidy, bude vrcholit

Rektor UJEP Martin Balej.

Ceny rektora udělí univerzita už ve čtvrtek v prostoru kampusu

Teplicko - Kontroly chat a rekreačních objektů během zimního období má v náplni práce také teplická policie.