Přitom úvod zápasu, který byl přímým bojem o záchranu, tomu vůbec nenapovídal. Baník si vybral slabší chvilku již ve 3. minutě. To obrana se zájmem přihlížela, jak Karban kouzlí na pravé straně, odkud našel zcela volného Svíbu, který umístěnou střelou k tyči nedal Brejchovi šanci 0:1. O dvě minuty později mohl rychlonohý Svíba vedení pojistit, ale nedal. Domácí na sebe poprvé upozornili v 9. minutě, kdy si šikovný Kupka pohrál s dvěma obránci, našel Sedláčka, jehož centr do vápna zakončil Heřman koníčkem, bohužel do míst, kde stál gólman Bláha. O pět minut později znovu Kupka vyzval Sedláčka, ale Bláha řešil situaci dobrým vyběhnutím. Zle to vypadalo s domácími ve 23. minutě, kdy Karban centroval z levé strany, Janota míč podcenil a zcela volný Bešík překonal Brejchu podruhé 0:2.

Z dvoubrankového vedení se poslední celek tabulky radoval jen 4 minuty. Na začátku brankové akce byl Sedláčkův centr do vápna. Kupkovu ránu ještě obrana hostí zablokovala, ale jen k úplně volnému Tomáši Vavrincovi, který nezaváhal 1:2. Od této chvíle už na hřišti dominovali domácí. O další tři minuty později mohlo být srovnáno, když Kupka vybojoval balon, našel Tomáše Vavrince, ale ten dával těsně vedle. Ve 33. minutě od postranní čáry krásně vysunul Salák Heřmana, ale Bláha opět stihnul včas vyběhnout. Vyrovnání přišlo ve 37. minutě po trestném kopu Strouhala, který hlavou zužitkoval Heřman 2:2. Hrající trenér domácích mohl získat vedení na stranu Modlan ještě před přestávkou po další výborné přihrávce Saláka. Jenže kromě brankáře přehodil i bránu.

Klukovské pravidlo za tři rohy penalta se naplnilo na začátku druhé půle. Dva rohové kopy Strouhala z pravé strany obrana hostí s námahou likvidovala. Ten třetí zleva rozehrál Tomáš Vavrinec a Heřman se prosadil ve vzdušném souboji. Jistý gól vyškrábnul rukou na brankové čáře obránce Imríšek. Po zásluze pak odkráčel do šaten a z nařízené penalty oslavil Janota svůj první gól v krajském přeboru 3:2. Dalo by se říci, že tento moment zcela zlomil hostující mužstvo. O tři minuty později po dalším rohu Strouhala to už bylo 4:2. Heřmanovu tvrdou střelu dorážel do sítě Košťál a i pro něho to byla první branka za Baník v krajském přeboru. V 55. minutě Janota nádherně vysunul Heřmana, ale obrana hostí tentokráte uspěla. V 59. minutě našel nákop Jana Vavrince Sedláčka, ale Bláha se vyznamenal. O čtyři minuty později už Sedláček nezaváhal, když zakončil exhibiční kombinaci Tomáše Vavrince a Heřmana 5:2. Závěr utkání se změnil v trénink domácích útočných akcí.

„Sledoval jsi, jak jsem se změnil v nahrávače, jenže Sedy i Kocouři to všechno zahodili," komentoval finální fázi utkání Tomáš Heřman. O zábavu se postaral v 76. minutě také hlavní rozhodčí Hlinka, který při couvání na půlce hřiště upadl a předvedl ukázková „záda". Tečku za vydařeným zápasem napsal Jan Vavrinec, když chvíli před koncem po dalším nádherném pasu Heřmana trefil tyč.

Baník si vylepšil skóre, předstihl Štětí a bodově se dotáhl na Bílinu, Krupku a Bezděkov. V sobotu 19. května od 17 hodin zakončí anglický týden domácím zápasem s vedoucími Litoměřicemi.

TJ Baník Modlany - SK Havran Kryry 5:2 (2:2). Branky: 27. T. Vavrinec, 37. Heřman, 50. Janota (pen.), 53. Košťál, 63. Sedláček 3. Svíba, 23. Bešík. Rozhodčí: Hlinka Bouma, Šťastný. ŽK: Strouhal, Košťál, Pergler, J. Vavrinec, Heřman Zelinka, Svída. ČK: Imríšek. Diváci: 120. Modlany: Brejcha - Salák (78. Persona), Strouhal, Košťál, Pergler, T. Vavrinec (80. Čutík), J. Vavrinec, Janota, Heřman, Kupka, Sedláček.

Autor: Roman Nešetřil