Neberete ten rok v I. A třídě jako ztracený?
Určitě to byl ztracený rok, ale na druhou stranu diváci viděli hodně gólů, krásných akcí. Rozdíl mezi I. A třídou a krajským přeborem je velký. Téměř každý zápas jsme vyhráli o tři, o čtyři góly. Navíc jsme řadu šancí spálili. Jestli budeme šance zahazovat i v krajském přeboru, tak to bude špatné. V přípravných zápasech se nám nadále střelecky nedaří.

Jak tedy zatím probíhá letní příprava?
Začali jsme ve druhém červencovém týdnu. Máme za sebou čtyři přípravné zápasy. Vyhráli jsme v Lomu nad nováčkem I. B třídy 4:1, v Srbicích 7:1 a v Neštěmicích 3:1. Teď ve středu jsme prohrály s Brozany 2:4. V sobotu budeme hrát se Souší, příští středu s Chomutovem. Poslední přípravné utkání odehrajeme FK Jílové.

Došlo v kádru k nějakým změnám?
Skoro žádné nebyly. Nabídku má jen Míra Kočí. Vyjednává se, jestli půjde do Německa, nebo zůstane. Z ústeckého dorostu přišel Cmíral, z teplického Pookorán, z modlanského Kliský. Po zranění se vrací Malý, to bereme také jako posilu. Chtěli jsme Havlíka z Litvínova, ale prý tam raději bude sedět na lavičce, než aby za menší prachy hrál v Proboštově.

Nebyl zájem z jiných klubů o Zbyňka Záveského, vašeho kanonýra?
Z vedení klubu mi nikdo nic neříkal, tak asi ne. Zbyněk má problém s prací, nestíhá kvůli ní tréninky. Snažíme se ho alespoň maximálně zapojit do zápasů, aby toho hodně odehrál.

Srovnejte kádr, který krajský přebor hrál před dvěma lety a ten, který máte pro novou sezonu k dispozici.
Každopádně je kvalitnější. Během těch dvou let přišli Sedlák, Míra Kočí, Uka, začal hrát Kulhánek.

Máte už představu o sestavě?
Zatím je ještě čas, ale oproti jaru se moc nezmění. V brance bude buď Račuk, nebo Peterka. Oba jsou kvalitou zhruba na stejně dobré úrovni. Dobře se ukazují nováčci Cmíral a Polkoráb. Máme tak 15 hráčů, kteří můžou do základu nastoupit. Řekl bych, že kádr je ideálně poskládaný. Jsou tam mladí a staří, máme ale i střední generaci. Mužstvo má něco do sebe.

O krajském přeboru se říká, že ne vždy je vše v zákulisí fér. Nebojíte se toho?
Já vím, my se toho ale v minulosti neúčastnili. I proto jsme z krajského přeboru sestoupili. Věřím, že ve fér hře budeme dál pokračovat. Další věcí jsou zbytečné karty. Máme v kádru několik lehce vyprovokovatelných typů. Musejí se ovládat, zbytečné prohřešky budou pokutované.

Jaké si dáváte pro novou sezonu cíle?
Jsme nováček, mužstvo ale máme kvalitní. Chtěli bychom se umístit v první polovině tabulky.

První mistrovský zápas hrajete 11. srpna s Krupkou. Bude to derby, budete se na něj speciálně připravovat?
Ani ne, vždyť obě mužstva se dobře znají, nemají se ničím překvapit. Jsem ale rád, že začínáme doma, to jsme si přáli. Jinak ale rozlosování neřeším, beztak musíme hrát v průběhu podzimu s každým. Nevybírám si. Budeme hrát svojí hru, kterou jsme hráli i v I. A třídě, tedy hurá do útoku a snažit se hodně kombinovat.

Proboštov má také B mužstvo. Splňuje to, co od něj očekáváte?
Chtěli jsme, aby vychovávalo mladé hráče. Počítalo se, že v minulosti úspěšný dorost půjde do béčka a jeho hráči se pak postupně budou zapracovávat do áčka. Bohužel to nefunguje. Většina z těch kluků přestala chodit, přestalo je to bavit. Zbyli jen Pelc, Šváb a Ferenc.

Bičovský: Žádnou nabídku z vyšších soutěží jsem nedostal
V srpnu dvaašedesátiletý Přemysl Bičovský je v Proboštově od roku 2010. „Je velký rozdíl trénovat profesionální mužstvo ve vyšších soutěžích a amatérský tým v krajských soutěžích," říká. Člověk má jiné návyky, když je zvyklý trénovat první a druhou ligu. Musel jsem hodně věcí přizpůsobit," dodává. Nabídky z vyšších soutěží? „Žádné nebyly, kdyby se ale naskytly, tak bych byl rád. Nejsem ale typem trenéra, který se o nové zaměstnání hlásí. Mám svůj věk a věci, které nemůžou ovlivnit, mě nevzrušují," tvrdí Bičovský, který to s míčem stále umí. Vídat ho můžeme například v dresu staré gardy FK Teplice. Obléká také triko Amfory, neboli AMatérských FOtbalových Rarit.