V Bílině vedení klubu odvolalo trenéra Dušana Zahradského, tým vedl do boje proti Baníku Václav Mojžíš, úspěšný kouč dorostu.

„Chtěli jsme do týmu vnést nový impuls a ještě se o zbývající podzimní body poprat. Jsme s výsledkem zápasu proti Modlanům samozřejmě spokojeni. Každý získaný bod má v naší situaci cenu. Dušanovi chceme poděkovat za přístup a práci, kterou u týmu odvedl. Věřím, že v klubu zůstane na pozici u mládeže,“ komentuje odvolání kouče předseda FK Bílina Petr Procházka.

Bílinským se proti Baníku dařilo ve všech řadách. Skvělý výkon podala stoperská dvojice, vpravo řádil na nezvyklém postu dopředu i dozadu zkušený Kotěšovský, který zároveň celý zápas povzbuzoval, mluvil a byl pravým motivátorem týmu. Zleva obranu vyztužil dravý a bojovný Baran.

Fotbalisté Štětí (v modrém) nestačili doma na Sokol Srbice.

Záloha pracovala jako tým, Bečvařík se tlačil dopředu po pravé straně, Rokos znepříjemňoval život soupeři zleva a Augusta s Pavlíčkem byli prostě všude. V útoku Tůma i Katrenič rychlostí přehrávali obranu hostů. Kdyby proměnili všechny tutovky, do kterých se zpravidla dostávali při brejcích dvou na jednoho, odvezly by Modlany domů debakl.

Ojedinělé šance hostů vznikaly hlavně při standardních situacích Doležala, ale mířidla měl exligový špílmachr tentokrát vychýlená. Co prošlo, zlikvidoval bezpečně brankář Kovačka.

Převahu z prvního poločasu zúročili domácí až ve druhé půli. Ve 49. minutě vystřelil Katrenič nepříliš prudce po zemi k tyči a vysoký brankář hostů Trhlík nedosáhl – 1:0. O tři minuty později zbytečně fauloval hostující obránce, když míč už opouštěl hrací plochu. Penaltu bezpečně proměnil Tůma – 2:0.

V 62. minutě si po předchozím břevnu spravil chuť Mergl, další střelou k tyči nedal Trhlíkovi šanci – 3:0. Poslední gól zápasu, který byl zároveň i nejkrásnějším, dal hlavou Tůma po krásném, dlouhém a přesném centru Kotěšovského - 4:0.

Proboštov - Libochovice (modré dresy)

Modlany, které do Bíliny přijely v oslabené sestavě, se domů vracely s vráskami na tvářích. V tabulce jsou druhé, tři body před nimi je Mostecký FK.

FK Bílina - SK Baník Modlany 4:0 (0:0) branky: 52., 87. Tůma (1 z pen.), 49. Katrenič, 62. Mergl. 150 diváků, Rozhodčí: Rouček, Klimpl, Karrmann