V neděli svěřenci trenéra Josefa Tichého doslova darovali tři body rezervě LoKo Chomutov. Zápas se nepovedl ani rozhodčímu Růžičkovi, který v úvodu druhého poločasu odpustil domácím dvě penalty po faulech na Mila a na řadu zákroků měl rozdílný metr. Úvod zápasu patřil domácím, Chomutov si udržoval mírnou převahu, ale k brance měl daleko. Bílina se postupem času dostávala do hry, většinou se ale snažila míče nakopávat, což k úspěchu nevedlo.

Do druhého poločasu nastoupil Milo a rozhýbal útok. Právě on se stal aktérem dvou sporných zákroků, o kterých již byla zmínka. V 62. minutě hlavičkoval po rohu Hasal vedle a u protiútoku obrana dokonale zaspala, střídající Poloprutský pohodlně skóroval. Bílina se snažila otočit vývoj zápasu, hráči bojovali a tlačili se před branku domácího celku. V 85. minutě si Mergl nerozuměl s Pohlem. Jeho nepovedená hlavička skončila v brance a bylo rozhodnuto.

„Hráli jsme lépe, než proti Ledvicím. Domácí nastoupili v sestavě s několika hráči z áčka a chvilku nás tlačili. My jsme si vytvořili gólové situace a myslím si, že pan rozhodčí mohl určitě alespoň jednu penaltu písknout. Bohužel, udělali jsme dvě chyby, dostali dvě branky. Ale myslím si, že když budeme takto hrát dál, tak budeme dělat dobré výsledky. Jde jenom o to, jak budou pískat rozhodčí. Svými výroky často naše mladé kluky deprimují svým výkonem,“ těžko skrýval křivdu nad výkonem rozhodčího Růžičky bílinský trenér Tichý.

AFK LoKo Chomutov B – FK Bílina 2:0 (0:0). Branky:
62. Poloprutský, 85. Mergl. Bílina: Pohl – Filo, Karel, Hasal, Mergl – Sivák (65. Moravec), Augusta, Levý, Egrt (46. Milo) – Sčuka, Gutsch (71. Magyar).

Autor: Oldřich Bubeníček