Po porážce ve Štětí se propadli na dno tabulky krajského přeboru s pouhými čtyřmi body. Soupeřem jim budou Litoměřice a bude to druhé utkání pravdy na sebou. Hosté jsou po osmi kolech na 14. místě a mají o bod více než domácí. Pokud se podaří Bílině zvítězit, může se rázem dostat na 13. příčku tabulky.


Vedení mužstva Tichý, Kovačka, Hulínský se snaží najít optimální sestavu z hráčů, kteří se v barvách Bíliny chtějí poprat o dobré jméno klubu.

Zatím odešel Vrátil, který po zápase v Blšanech odmítl dále v Bílině působit, a Karasinski. „Měl jsem posezení se zkušenými hráči, kteří musí tvořit osu mužstva a usměrňovat nové mladé hráče. Jsem stále přesvědčený, že máme dobrý kádr. Musíme se chytit,“ říká prezident klubu Petr Procházka.

Přestože hráče nejmenoval, základ tvoří trojice brankář Pohl, záložník Novák a útočník Moravec, defenzivní záložník Stiller a z mladších obránci Hasal a Přibyl. Nyní hodně chybí zraněný Mika v útoku. Mezi již zkušené můžeme počítat mladíky Mergla, který má pevné místo na pravé straně obrany a defenzivního záložníka Pavlíčka. Oba od dorosteneckého věku hrají za áčko. Za očekáváním zůstává univerzál Hošek. Mladí, kteří v létě přišli, Gutsch, Žemba, Augusta, Hronek a domácí Karel, střídají světlé okamžiky se slabšími. V posledních zápasech nastoupil navrátilec Krejčí, ale dosud se střelecky neprosadil. Na lavičce se znovu objevil Magyár. Mužstvu chybí bojovník Bečvařík, který v létě odešel do Ledvic.
Zítřejší soupeř Litoměřice dokázal venku již třikrát remizovat, pouze jednou prohrál. Naopak Bílina doma porazila Proboštov, ale další dva zápasy s Horním Jiřetínem a Modrou prohrála. Procházka věří, že v sobotu přijdou podpořit mužstvo také diváci. Také proto, že zatím má Bílina po Blšanech doma nejmenší návštěvy.
Utkání začíná v 16 hodin a řídit ho bude rozhodčí Šťastný, na čarách mu budou asistovat Sabo a Hlinka.