Nyní se na to již dívám reálněji. V kádru mužstva již nejsou Šulek, Novák, Hasal, Sirovátka a Kučerka. Odešli hrát do Německa,“ řekl nám bílinský prezident Petr Arpáš. První tři jsou kmenoví hráči Bíliny, nejlepšímu střelci loňské 1.A třídy Sirovátkovi bylo nabídnuto prodloužení smlouvy na hostování. Na hostování byl i Kučerka. „Mrzí mě, že nejsme trochu chráněni svazem, nejen že si hráči do Německa odejdou kdy chtějí, ale my nedostaneme ani korunu.“ Tlaku eura však nemohla Bílina konkurovat. To, co hráči dostanou za zápas na Kyselce v korunách, mají slíbeno v Německu v eurech.
Tichý musí složit tým, který obstojí
Nakonec ani obletované hvězdy, hvězdičky i nosiči vody se nikdy netají, že hrají tam, kde jim více zaplatí. Srdcařů jako je teplický Verbíř hraje na českých trávnících již málo. Ovšem Bílina vyhrála soutěž s náskokem 12 bodů a to svědčí o tom, že musela mít vyrovnaný kádr. „Samozřejmě jednáme o náhradách, ale soutěž začíná za měsíc. Do kádru se vrátil po zranění Moravec, máme na hostování hráče z Litvínova a Měrunic, který hrál na jihu Čech kraj. Do kádru chceme zařadit i dorostence Pavlíčka. Zájem má vysoký mladý útočník Jan Novák, který již v Bílině hrával.“ U mužstva zůstává zkušený trenér Josef Tichý, který je přesvědčen, že se dá dohromady dobrý kádr.
První přípravu sehrála Bílina s Viktorií Ledvice a prohrála 0:4. „Utkání se hrálo v Měrunicích a my jsme jej absolvovali v hodně kombinovaná sestavě,. Chyběli Pohl, Fleišmann, Jungman. V sobotu hrajeme v Soběchlebech,“ dodal Arpáš. V zimní přestávce prohrála Bílina prakticky všechno. Někdy stěží postavila jedenáct hráčů. Na jaře prošla soutěží bez porážky. První mistrovské utkání krajské přeboru sehraje doma na Kyselce 11. srpna od 17 hodin s AFK Loko Chomutov. „Myslel jsem na přední příčky v přeboru, ale nyní musíme naše ambice trochu korigovat,“ netají potíže Arpáš.