„Víme, jaké výzvy jsou před námi a i vzhledem k dalšímu náročnému programu pro nás bude mít zítřejší zápas v Hradci Králové velký význam,“ potvrdil bez váhání Svatopluk Habanec, kouč FK Ústí nad Labem.

V jakém rozpoložení tým je?
Jsme rádi, že se nám daří plnit předsezónní plán, který zněl: co ligové kolo, to bod. Teď uzavřeme první třetinu soutěže a jsme odhodlaní v našem boji pokračovat.

Bod by tedy byl na hřišti dalšího nováčka úspěchem?
Těžko se to dopředu říká, vždy záleží, jak se samotný zápas vyvíjí. Přesto si myslím, že by pro nás byl bod před dalším náročným programem vzpruhou.

Co od soupeře očekáváte?
Ofenzivní fotbal. Už asi dva roky hraje v rozestavení 3 - 4 - 3, má propracovaný a zažitý styl. Určitě opět přijde hodně diváků, vytvoří dobrou atmosféru a svůj tým vyburcují k útočnému fotbalu.

Hvězdou soupeře je 21letý šikovný útočník Václav Pilař. Chystáte na něj extra osobní obranu?
Ano, víme o jeho přednostech. Je to podobný typ hráče jako Petržela v Plzni, který těží z přihrávek zkušeného Horvátha. Musíme si na jeho náběhy za obranu dát pozor.

Jakou sestavu nominujete?
Určitě nám bude kvůli disciplinárnímu trestu za vyloučení proti Českým Budějovicím chybět útočník Vrtělka. Podobně jako zkušený obránce Dvořák.
Jedná se vzhledem k základní sestavě o vážnou komplikaci?
Dvořák chybí dlouho, problémy má často a to nám na klidu nepřidává. Vrtělka odehrál asi polovinu zápasů. Oba nahradit musíme.