FK Teplice postoupí dál v případě jakékoliv výhry či remízy. Stačí jim dokonce porážka o jeden gól, avšak od stavu 2:3 výše.

Z první ligy se žluto–modří do Evropské ligy už dostat nemohou, proto nyní upřednostňují druhou nejvýznamnější soutěž v zemi.

„Chceme se o postup poprat, šance jsou vyrovnané a víme, že nás čeká hodně kvalitní soupeř,“ řekl teplický trenér Jiří Plíšek. „Ano, bude to opravdu dost těžké. Slavia se chce dostat co nejdál. Má výborné fanoušky a hraje velmi dobře dopředu,“ prohlásil pro klubový web Milan Matula, jedna z teplických defenzivních opor.

Plíšek může počítat s ofenzivními esy, která naposledy chyběla: do sestavy se patrně na kraj zálohy vrátí zkušený Pavel Verbíř, disciplinární trest za žluté karty si už odpykal bosenský forvard Aidin Mahmutovič.

„S Pavlem jsme se domluvili, že dostane volno a odpočine si, proto v Olomouci nebyl. Zdravotně je v pořádku,“ řekl teplický trenér na adresu Verbíře, jenž v neděli odpoledne společně s Mahmutovičem sledovali na Stínadlech prvoligové utkání Ústí nad Labem - Hradec Králové.

Problémy se svalem má středopolař Admir Ljevakovič, ten poslední duel ani nedohrál a nad jeho startem v pohárové odvetě visí otazník. „To nám trošku dělá vrásky. Budu věřit, že bude v pořádku,“ uvedl trenér.

Teplické partě se v lize příliš nedaří. Podlehla doma Mladé Boleslavi (1:2), naposledy si odvezla porážku z Olomouce (0:3). Kouč je přesvědčen, že poslední nepříjemný výsledek výkon jeho svěřenců na Slavii negativně neovlivní. „Já věřím, že pokud nás poslední utkání nějak ovlivní, tak pozitivně. Je to totiž varování pro některé hráče, že pokud se nenaučí hrát každé utkání naplno, tak budou mít velké problémy. Samozřejmě na Slavii budeme v silnější složení, ale to není výmluva ani omluva,“ uvedl pro klubový web Plíšek.

O motivaci mají postaráno i v Edenu. „V každém zápase hrajete o nějaký úspěch a hlavně pro lidi, takže vzdát nemůžete vůbec nic. Už jen kvůli fanouškům musíme na hřišti odevzdat úplně všechno. Já jsem navíc nikdy domácí pohár nevyhrál, takže bych si to samozřejmě moc přál,“ řekl zkušený slávistický brankář Martin Vaniak pro web slavia.cz.

Vstupenek na odvetu je v prodeji stále dost. K mání jsou od 150 do 300 korun.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE:

Dnes:

18:00 Slavia Praha - FK Teplice (první zápas 1:2).

Středa 27. dubna:

17:00 Baumit Jablonec - Sigma Olomouc (první zápas 0:2).

PROGRAM SEMIFINÁLE:

Středa 4. května (odvety se hrají 11. května):

M. Boleslav/Plzeň - Brno/Kroměříž

Teplice/Slavia - Olomouc/Jablonec