Severočeši jsou dvě kola před koncem první ligy smířeni stím, že na titul nedosáhnou a že si to mezi sebou rozdají už „jen“ otřetí místo, které zaručuje Evropskouligu.

Odstup na špici se zvětšil už na tři body pro Jablonec a čtyři pro Teplice. „Stát se může cokoliv, ale je potřeba si přiznat, že po vítězství Sparty a Ostravy to pro nás bude těžké bojovat oúplně ty nejvyšší mety,“ svěřil se teplický trenér Jiří Plíšek po středeční večerní bezbrankové remíze.
Stejně smýšlí ijeho svěřenci. Ztráta na Spartu a Baník je podle nich až příliš velká. „Teď se musíme soustředit už jen na boj oevropské poháry, což je ale náš dlouhodobý cíl. Titul by spíš pro nás byl jen takovým bonusem,“ uvažoval nahlas teplický kapitán a obránce PetrLukáš.

„Otitulu se asi rozhodne mezi prvními dvěma mančafty a my se sJabloncem popereme otřetí místo,“ krčil rameny Štěpán Vachoušek, tahoun týmu ze Stínadel posledních týdnů. Na Jablonec však nic vymyslet nedokázal. „Je to škoda, mohli jsme tady vyhrát,“ utrousil mrzutě.
Plíšek to ale tak tragicky nevnímal. „Ibod sJabloncem má pro nás cenu zlata, protože pokud se na něj dotáhneme, tak ze vzájemných soubojů jsme na tom lépe,“ upozornil na důležitýfakt.

Tepličtí sice mají nejhorší výchozí pozici, ovšem ikdyby skončili čtvrtí, mohli by slavit. To když by Jablonec získal tuzemský pohár. „Pokud si to nevybojujeme sami, tak budeme ve finále fandit Jablonci,“ zasmál se Plíšek.