Dokonalý šach – mat „Bolky“ bere sympatický gólman na sebe. „Špatně jsem rozehrál, z toho to vzniklo,“ drbal si po utkání hlavu. Vinou nešťastné porážky jeho tým přišel o šanci bojovat v lize o evropské poháry. „Teď je pro nás důležitější pohár,“ přiznává Slavík.

Kdyby po první půli byl stav skóre 4:1 pro vás, nikdo by se nemohl divit..
Ano, je to pravda. Nedali jsme šance a na to jsme později doplatili. Celkem to v zápase bylo zhruba 7:4 na gólovky. Zápas se ale skončil z našeho pohledu nešťastně, prohráli jsme 1:2. To je ale fotbal. Soupeř má ojedinělé příležitosti ke skórování a ty využije.

Co ten první gól, který jste inkasoval od Chramosty v 34. minutě, dal se chytat?
Ten kluk to chytře trefil. Šlo mi to do protipohybu, těžko jsem s tím mohl něco dělat. Bohužel byl ve vápně neobsazený.

A druhá branka?
Problém začal u mě. Špatně jsem rozehrál na Vlastu Vidličku, nečekal to. Míč se pak dostal do lajny, věřil jsem, že to nějak uskáčeme a dobře to dopadne. Bohužel se tak nestalo. Viděl jsem balón na poslední chvíli, proskočil mezi snad deseti těly. Boleslavák to navíc trefil báječně o tyč, byla to hodně těžká situace. Možná kdybych míč viděl dřív, mohl jsem na něj včas reagovat.

Bylo znát, že chcete všechny tři body. Bohužel se naplnilo pořekadlo „kdo chce víc, nemá nic“, že?
Je to tak. Chtěli jsme vyhrát, kvůli lidem, kvůli nám. Byla tam jedinečná šance dostat se na dostřel týmům bojujícím o evropské poháry. Rychle jsem proto rozehrál. Měl jsem to řešit jinak. Pak vznikly i další chyby a sportovní neštěstí bylo na světě. To štěstíčko, které jsme měli třeba v Brně, se k nám s Boleslaví otočilo zády.

Budete se teď tedy více soustředit na domácí pohár a liga půjde na druhou kolej?
Na třetí místo máme v lize nějakých devět bodů. Už je to hodně těžké. Mančafty tam ještě hrají mezi sebou, zkusíme zabojovat. V žádném případě to v lize nebalíme, ale důležitější je teď pro nás pohár.

V něm máte Slavii a první zápas hrajete už ve čtvrtek doma na Stínadlech…
Musíme dobře zregenerovat, máme dva dny navíc na odpočinek oproti Slavii. Ta je teď v situaci, která pro ni není dobrá. I tak je ale silná a rozhodně nepatří tam, kde je. Podle mě to bude na krev, padesát na padesát. Hlavní bude doma neinkasovat a nějaký ten gól dát, čili typická pohárové matematika, abychom šli do odvety v Edenu s nějakým náskokem.