Vše předznamenala úvodní akce. Hned z výkopu putoval dlouhý balón napravo na Kousala, ten ve vápně našel Tomáše Vavrince, který střelou po zemi vyzkoušel pozornost brankáře Šubera. V desáté minutě přišla podobná akce. Opět únik Kousala po pravé straně, centr do vápna, Tesařík pustil míč Tomáši Vavrincovi a na jeho střelu už byl Šuber krátký – 1:0. O šest minut později přišla hezká akce Kupky, po níž střílel Jan Vavrinec, Šuber nohama vytlačil na roh. Ten rozehrál Doležal přesně na hlavu Tomáše Vavrince a bylo 2:0. Za další dvě minuty došlo na bratrskou spolupráci. Tomáš krásným centrem našel úplně volného Jana Vavrince, který chladnokrevně přeloboval vybíhajícího Šubera – 3:0.

V tu chvíli se zdálo, že jediná otázka dne zní: Jak velký příděl si hosté odvezou. Modlany byly na koni a skóre mohli navýšit Kousal, Džuban i Jan Vavrinec. S narůstajícím časem ale jakoby domácí podlehli uspokojení a přestali tlačit na pilu. První varování přišlo ve 27. minutě, kdy Dolejška přes dva obránce propasíroval míč k volnému Viktorovi, který trefil spojnici břevna a tyče. To byla ale jediná vážnější akce Jiřetína za celý první poločas. Nejvíc práce brankáři Hanusovi tak nadělal ve 43. minutě Cholenský, který poměrně nešťastně tečoval centr Levého pod břevno vlastní branky. Hanus si ale se situací poradil.

Uspokojení, které padlo na domácí, se vymstilo už v úvodní minutě druhé půle. Formánek zbytečně odevzdal míč na vlastní polovině Hlaváčkovi. Ten našel úplně volného Kešnera a Hanus neměl nárok – 3:1. Gól, jakoby pokropil Jiřetínské živou vodou. Najednou byli všude první a hráče Baníku jasně přehrávali. Z převahy nakonec vytěžili penaltovou situaci. Broskovics poslal výborný centr do běhu Viktorovi a Hanus v souboji o míč zatáhl za záchrannou brzdu. To výborně pískající rozhodčí Suchánek ocenil žlutou kartou a pokutovým kopem, který bezpečně proměnil Kešner – 3:2. To naštěstí domácí probudilo z letargie a zápas se opět vyrovnal.

V posledních dvaceti minutách se hra přelévala od jedné branky k druhé a nebezpečnější byli domácí. V 71. minutě měl svůj druhý gól na kopačce Jan Vavrinec. Po výborné akci Kupky a skvělém centru Doležala ale nedokázal přehodit sedícího Šubera. Tři minuty před koncem naopak sahal po hattricku jeho bratr, když po rohu Doležala na něho zapomněli hostující zadáci. Tvrdá střela z voleje ale jen olízla tyč. Ještě v poslední minutě mohl mladší Kocour znovu skórovat, když po centru Kousala šel sám na Šubera. Hostující brankář ale situaci vyřešil včasným vyběhnutím.

Baník po výhře 3:2 přeskočil svého soupeře a posunul se s 19 body na třetí místo. Příští sobotu ho čeká okresní derby, když zajíždí do Bíliny.

Modlany - Horní Jiřetín 3:2
Branky: 10. T. Vavrinec, 16. T. Vavrinec, 18. J. Vavrinec – 46. a 68. Kešner (1 z PK). Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 4:6. Diváci: 170.
Modlany: Hanus – Formánek, Tesařík, Cholenský, Džuban, Doležal, Kupka, Šípek (84. Kordule), J. Vavrinec, T. Vavrinec, Kousal.

Autor: Roman Nešetřil