Přípravy jsou v plném proudu.

Přesto odpolední zápas zvládl proti ghanskému celku, který je složen z bývalých hráčů francouzské a belgické ligy, bez potíží. Hattrick zaznamenal aktivní středopolař Kalivoda.

Prvního vítězství v přípravě se dočkal nováček Gambrinus ligy z Ústí nad Labem. Partička kolem trenéra Svatopluka Habance se na soustředění v Roudnici střetla s druholigovou Viktorií Žižkov a po bezbrankové první půli se Ústečané krátce po přestávce dostali do vedení, když se prosadil Jindráček.

Pražanům se sice v 66. minutě podařilo díky vlastní brance Martykána vyrovnat, ale už o tři minuty později šla Arma znovu do vedení – stoper Valenta proměnil pokutový kop. Když pak v 74. minutě zápasu zvýšil na 3:1 střídající forvard Laušman, bylo o vítězi rozhodnuto. Jednatřicetigólový kanonýr krajského přeboru z Roudnice, který je v kádru Army na zkoušce, navíc dvanáct minut před koncem přidal druhou branku a zpečetil vítězství Ústí.

„V první půli jsme za vytrvalého deště nepředváděli hru, kterou jsme očekávali. Po pauze měl ale zápas slušnou úroveň. Vystřídali jsme téměř dvě jedenáctky, takže utkání splnilo účel. Jsem rád, že jsme zvítězili, i když šlo jen o přípravu,“ nechal se slyšet kouč Habanec a dodal: „Do zápasu ještě nezasáhl slovenský útočník Jurčo z Košic, který k nám přišel na zkoušku. Naopak už dále nepočítáme s Koblerem, Dejmkem a forvardem z Beninu Gnahouiem,“ dodal kouč.

Teplice - FC Takoradi 6:1 (1:1). Branky Teplic: 35. Mahmutovič, 60. a 68. Zoubele, 63, 71.. a 88. Kalivoda. FK Teplice: I. poločas: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Ristovič - Ljevakovič, Matula, Vachoušek - Vondrášek, Došek, Mahmutovič. II. poločas: Slavík - Stožický, Jablonský, Klein, Rosa - Matula, Ljevakovič (65. Pícha), Vachoušek (60. Kalivoda) - Verbíř, Melunovič, Mahmutovič (56. Zoubele).

FK Ústí – FK Viktoria Žižkov 4:1 (0:0). Branky: 74. a 78. Laušman, 46. Jindráček, 69. Valenta z PK – 66. vlastní Martykán. FK Ústí: Buček (46. Novák) – Dvořák (46. Doležal), Polák, Džuban (46. Valenta), Hell – Franc (46. Jindráček), Kobler (46. Vrtělka), Lička (46. Martykán), Gibala (46. Gnahoui) – Karlík (46. Kraut), Dejmek (46. Laušman).