Fenina, který rok fotbal nehrál, zná z angažmá v Teplicích a v listopadu se dohodli, že ho Zbrojovka vezme na zkoušku. Stanovili si čtyři postupné kroky, kterými musel projít.

Jenže zvládl pouze první, když se v závěru podzimu stal lídrem brněnské juniorky na hřišti i v kabině. V lednu se měl zapojit do zimní přípravy prvního týmu. „Půl roku jsem trénoval, podřídil jsem tomu všechno, měl jsem chuť, ale nemám uzdravené rameno. Rozhodl jsem se, abych byl férový vůči trenérovi a Brnu, že potřebuji ještě nějaký čas a stáhnu se. Není to nic špatného, ale nechtěl jsem být přítěž. Necítím se na to, abych šel stoprocentně do soubojů, takže to nemá smysl. Ještě potřebuji třeba dva, tři týdny a uvidíme, jak se to vyvine," řekl Deníku Rovnost forvard Fenin.

Martin Fenin se sportovcem roku nestane. Kdo jiný v Teplicích za rok 2016 byl nejlepší? Dejte hlas svému favoritovi! Více zde.

Překvapilo ho, když se dočetl, že brněnský klub už s pokračováním jeho anabáze nepočítá. „Podle mě je to zbytečně zveličené. Přišel jsem za trenérem, že nejsem schopný dělat další fázi, kterou jsme si naplánovali. Určitě nekončím s fotbalem, jen se návrat musí malinko oddálit. Strašně rád bych pokračoval, ale záleží na Zbrojovce," poznamenal bývalý český reprezentant.

Jenže brněnský klub nehodlá otálet, zda se Feninovo rameno umoudří. „Měli jsme jednoznačně dané, že projde určitými fázemi. Řekl mi férově, že nebude uhýbat ze soubojů a dělat něco napůl. Není mrzák, operované rameno se mu však ozvalo. Nechci ho tady dál držet v karanténě s tím, že za měsíc uvidíme, zda na tom bude líp. Prostě opouští Brno. Nikdy neříkej nikdy, ale naše mise se momentálně přerušila," doplnil kouč.

Pokud by Fenin oživil svou kariéru, představoval by pro Zbrojovku pro jaro terno. Jenže se to neděje… „Tenhle hráč nezapomene fotbal, viděli jsme v pasážích tréninků, že by nám měl co dodat. Je to škoda," litoval Habanec.

Feninův pád

Po zisku stříbra na mistrovství světa do dvaceti let v Kanadě z roku 2007 přestoupil za 120 milionů korun z Teplic do bundesligového Frankfurtu a v premiéře vstřelil hattrick. Jenže jeho kariéra postupně vadla i vinou zranění a osobních problémů, zápasil s alkoholem i depresemi, v Německu vypadl po aplikaci léků z okna. Postupně prošel Chotěbuzí, Slavií, Teplicemi, třetiligovým francouzským Istres a před rokem vypověděl smlouvu v třetiligovém německém klubu Chemnitzer. Od té doby nemá angažmá. Zbrojovka jej zkoušela od listopadu.