„Je škoda, že jsme nedokázali vsítit branku a utkání rozhodnout pro sebe. Na druhou stranu moc bodů tady soupeři získávat nebudou a proto ten bod má svoji cenu a vážíme si ho,“ přiznal kouč Jiří Plíšek.

„Stačilo dát první gól a mohli jsme vyhrát dva tři nula,“ poznamenal Libor Došek pro klubovou televizi. Byl to právě vytáhlý útočník, který měl v nastaveném čase na kopačce vítězný gól. Jenže svoji ligovou premiéru v teplickém dresu brankou neozdobil. „Na hřiště jsem šel s tím, že dám gól. Měl jsem jednu šanci, ale bohužel to tam nepadlo,“ povzdechl si smolař utkání.

Došek v obrovské tutovce napálil míč zblízka jen do bránícího protihráče stojícího na brankové čáře. Tepličtí mohli slavit gól, místo toho se vztekali na rozhodčího Adama, že neodpískal penaltu. „Myslím si, že to byla evidentní ruka od Hozny Kroba. Ale rozhodčí to nepískl, takže se nedá nic dělat,“ odsekl viditelně naštvaný Došek.

Vynikající výkon podal podle trenéra Plíška bosenský záložník Admir Ljevakovič, třebaže nastoupil kvůli zlomenému nosu s obličejovou maskou. „Při posledním zápasu jsem dostal loktem do nosu a ten byl trošku prasklý. Museli jsme s tím něco udělat a bylo pro mě nejlepší, abych měl nějaký chránič, tak jsem dostal tu masku,“ vysvětlil Ljevakovič, který si zvykal na netradiční „ozdobu“ během několika tréninků.

„Je to trošku nepříjemné. Na začátku jsem se cítil zvláštně, ale pak jsem na to zapomněl a ani jsem nevěděl, že něco na obličeji mám.“ Do sobotního domácího zápasu s Bohemians Praha by už měl vyběhnout bez ochranné masky.

Severočeši se sice neudrželi na prvním místě tabulky, příliš je to ale neznepokojuje. „Liga je dlouhá a my musíme bojovat dál,“ burcuje Došek.