Všechno odstartoval debakl 0:4 v Dortmundu. Pak Frankfurští stejným poměrem smetli Hannover, i díky gólu Fenina. Minulou sobotu přišla další pohroma – pěti brankami je vyprovodily Brémy. Mimochodem, mezitím si Fenin užil vysoké reprezentační vítězství 3:0 v San Marinu.

„Dostali jsme bůra, ale je jedno, o kolik jsme prohráli, tak jako tak je to nula bodů. Posadilo nás to zpátky na zem,“ rozčiluje se po nářezu v Brémách exteplický útočník na svých webovkách.

Výprasky na Borussii a Werderu měli podobný krizový scénář. Feninova parta z města na břehu řeky Mohanu vždy brzy inkasovala.

„Jak Brémy, tak Dortmund to valej do útoku za každou cenu, vzadu nejsou tak silný. Ale jestli takhle brzy budeme po tak obrovských kiksech prohrávat, nemůžeme věřit, že nějaké body uhrajeme,“ vzteká se Fenin.

V posledním zápase prohrával Eintracht po dvaceti minutách po gólech Pizarra 0:2 a bylo jasné, že zeleno-bílá ofenzivní mašina bude ten den k nezastavení.

„Nechápu, proč jsme prospali začátek. Víme, že musíme hrát zezadu, v klidu, čekat na ně, a místo toho jim umožníme, aby skórovali z brejků. To je směšný. Oni se nám akorát smějou a maj nás za hlupáky, že nás porazili naší zbraní.“

Frustrovaný Fenin byl ke konci utkání otrávený a podrážděný.

„Málem jsem akorát dostal červenou katu… Bylo těžký se prosadit,“ štve ho.

Útočník dvanáctého klubu bundesligy, který v posledních zápasech postrádá parťáka Amanatidise, věří, že si spraví chuť v sobotu proti Bochumi.

„Příští domácí utkání musíme zvládnout. Pro klid by se to hodilo, protože pak bychom měli na spodek tabulky slušný náskok a nebyla by řeč o sestupu. Měli bychom klidnou zimu a navíc bychom k poslednímu podzimnímu kolu mohli jet do Hamburku relativně v klidu s tím, že můžeme jen příjemně překvapit,“ uvažuje Fenin.