„V Jablonci nám půjde o všechno. My se chceme na to dobře připravit a chceme tam vyhrát,“ vzkazuje ze Stínadel Štěpán Vachoušek, který v posledních dvou zápasech Teplic nastřílel tři góly.

„Jsme v situaci, kdy nemáme co ztratit a do utkání v Jablonci půjdeme se vztyčenou hlavou,“ hlásí Jiří Plíšek, kouč půlmistra, který na konci sezony útočí na titul ze čtvrté příčky a pokud by na ní zůstal, připravil by se o vstupenku do Evropy.

Jablonec je na tom podstatně lépe. Před Teplicemi hájí na třetím místě bodový náskok a navíc ho ještě čeká finále poháru, odkud vede cesta do Evropské ligy. Právě v Ondrášovka Cupu Baumit vyřadil svého regionálního rivala, a ten nyní prahne po vendetě.
„Po pětigólové výhře nad Kladnem nám stouplo sebevědomí. Teď nás čeká krásný zápas, na který se moc těšíme. V pohárové odvetě v Jablonci jsme byli lepším mužstvem a teď tam jedeme zvítězit,“ má jasno levonohý teplický bek Antonín Rosa.

Tepličtí číší sebevědomím, nezapomínají být ale i pokorní. Z Jablonce mají zdravý respekt. „Jablonec je po všech stránkách kvalitní tým. Doma hraje výborně a celou sezonu velmi kvalitně. Je to tým, který je kombinačně velmi silný a je složený z velkého množství zkušených hráčů. Díky formě Lafaty je navíc i efektivní,“ charakterizuje svého soka Plíšek.

Zápas vysílá od 20.00 ČT2.