Bosenský kanonýr ožil s příchodem chorvatského kolegy v útoku Andreje Keriče, který do Teplic zamířil na hostování ze Sparty. „Když přišel Andrej, začali jsme hrát na dva útočníky. Myslím, že to prospělo mužstvu i mně.“

Výhry nad Žižkovem si hodně cenil, neboť pražský nováček je podle něj nepříjemný každému soupeři. „Hrají hodně bojovně, takže jsme rádi, že jsme to zvládli. Myslím, že jsme měli víc šancí a zaslouženě jsme je porazili,“ mínil Mahmutovič, jehož tým se bodově dotáhl na Jablonec a Plzeň. „Budeme chtít hrát o přední příčky a prát se o poháry,“ konstatoval.

Duel ale nemusel pro Mahmutoviče skončit nejlépe. Po půlhodině hry totiž dostal žlutou kartu a po změně stran pak po odpískání zakopl míč. Rozhodčí Pavel Královec k němu ale byl shovívavý a červenou kartu mu neudělil. „Úplně jsem na tu žlutou zapomněl. Nechat se vyloučit, to by mi asi trenér dal,“ uvedl Mahmutovič. Zatrnulo mu i zkraje druhé půle, kdy ho žižkovský gólman Vaclík sestřelil. „Nejdřív jsem si myslel, že mám snad zlomenou nohu. Naštěstí to snad bude dobré,“ řekl.

Jeho bosenský předchůdce v Teplicích Edin Džeko nyní září v Manchesteru City, ale Mahmutovič zatím o odchodu ze severu Čech nepřemýšlí. „Manchester sleduji, ale spíš tak celkově kvůli tomu, že mám rád fotbal. O žádné nabídce zatím nevím, v Teplicích jsem spokojený,“ dodal. (čtk)