„Máme cíl a tím je získat evropské poháry,“ hlásí ředitel klubu František Hrdlička. „Zavazuje nás k tomu i to, že jsme v čele ligy a mužstvo jsme neoslabili, ale posílili. Tým má svoji sílu i zkušenost a měl by to prokázat,“ věří.

A co titul? I tohle magické slůvko se útrobami Stínadel nese, ale jen šeptem. „Víme, že titul visí ve vzduchu a byli bychom blázni, kdybychom se o něj nepokusili,“ uvědomuje si kapitán Petr Lukáš.

„Bylo by špatné a alibistické nemít sen nebo přání zvednout ten pohár nad hlavu, ale nejsme svazováni tím, že musíme, což je velká výhoda,“ usmívá se šéf Hrdlička a dodává: „Liga je nesmírně vyrovnaná a o titul nebo poháry bude hrát pět šest mužstev. Bude rozhodovat i štěstí. Muže se stát, že skončíme čtvrtí, ale budeme vědět, že jsme udělali všechno pro to, abychom cíle splnili a pak sezona nebude neúspěšná.“

Hrdlička připomíná filozofii klubu. Díky ní klub dává šanci prosadit se odchovancům a mladým perspektivním hráčům. Teplice tak mají v kádru neuvěřitelných dvanáct odchovanců. Z hostování se vrátili Doležal, Zoubele i střelec Veverka. Kde nestačila vlastní líheň, vypomohli si Tepličtí v útoku příchodem Sparťana Doška, v obraně zas Slovákem Sivou z Ružomberoku. Za posily tak klub utratil „jen“ okolo 15 milionů korun, a to včetně prodlužování smluv. Pozice vyklidili Merzič a Hesek, o osudu Smejkala se rozhodne možná už dnes po arbitrážním řízení.

„To, jak mužstvo v současné chvíli funguje, je dostačující,“ říká spokojeně trenér Jiří Plíšek, který se chce i na jaře prezentovat útočným stylem.

„Nechceme hrát alibisticky, ale tak, abychom si vítězství mohli vybojovat,“ má jasno.

Teplice odehrají část jara bez zraněné gólmanské jedničky Grigara. „Start je důležitý pro sebevědomí. I kdyby se nám ale jeden dva zápasy nepovedly, máme sílu na to, abychom bojovali o přední příčky,“ tvrdí Lukáš, který kvůli kartám nesmí hrát.

Změny v kádru
Přišli: Došek (Sparta), Kalivoda (Brno), Siva (Ružomberok, vš. přestup), Veverka (Ústí), Zoubele (Kladno), Doležal (Č. Bud., vš. návrat z hostování), Beran, Šollar (oba z jun.), Pechatý (dorost).
Odešli: Merzič (přestup do Senice, Hesek (hostování v Senici), Melunovič, Jindráček (oba hostování v Ústí), Breite (hostování v České Lípě).